2021’İN EN İYİ 15 DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARI

2021’İN EN İYİ 15 DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARI, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

2021’İN EN İYİ 15 DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARI

Teknolojinin hızla ilerlemesi ile beraber  dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları, kamera modelleri vb. alanlarda birçok farklı özelliklerde modeller üretilmeye başlandı. Ultra taşınabilir cihazlardan oluşan ve birden fazla çeşitli kullanım özellikleri bulunan bu 15 bilgisayar modelini gelin hep birlikte inceleyelim:

2021’in en iyi dizüstü bilgisayarları çeşitli marka, fiyat ve özelliklerle gelebilir. Burada, en iyi dizüstü bilgisayarların geri kalanına, Windows 10 iş dizüstü bilgisayarlarına, oyun donanımlarına, Chromebook’lara ve 2’si 1 arada dönüştürülebilir cihazlara sahibiz.

2021’in en iyi dizüstü bilgisayarı için şu anki seçimimiz MacBook Air . Hemen hemen her şeyi doğru yapan bir cihaz. Kesinlikle mükemmel bir cihaz olmasa da, büyük kusurları yoktur. Üretkenlik, gezinme ve hatta hafif oyunlar için harika bir seçimdir.

Akıllı telefonların her yerde olduğu, tabletlerin sıradan olduğu ve hatta akıllı saatlerin bile insanların düzenli olarak konuştuğu bir dünyada yaşıyoruz. Ancak tüm bu gelişmeler boyunca,dizüstü bilgisayarlar çok daha fazla kullanım imkanı sunmaktadır. Bunun iyi bir nedeni var. İster fotoğraf düzenleme, ister çok sayıda e-posta yazma, belge oluşturma veya iş arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim halinde olma gibi çalışma zamanı geldiğinde, iş için en iyi dizüstü bilgisayarı bulmanıza yardımcı olmak için en iyi seçimlerimizle buradayız.

Kötü bir dizüstü bilgisayar satın almak gittikçe zorlaşıyor, ancak 2021’in en iyi dizüstü bilgisayarını iyi dizüstü bilgisayarlardan ayıran şey güç, verimlilik, taşınabilirlik ve konforu nasıl oluşturduklarıdır. En iyi dizüstü bilgisayarda harika bir klavye ve izleme paneli bulunmalıdır. Sonuçta, bunlar bir akıllı telefon veya tablet yerine bir dizüstü bilgisayar seçmenizin en büyük iki nedenidir. Ekranı gözleri yormaz, parlak ve sivri uçlu kenarlar ve görünür pikseller tarafından dikkatinizin dağılmaması için yeterince keskin olmalıdır. Yoğun video düzenleme ve gelişmiş oyunlar dışında kalan her şey için yeterince güçlü olmalıdır. Bir yerden bir yere taşınması kolay olmalı ve fişe takılmasına gerek kalmadan tüm gün dayanabilmelidir.

Bize göre, bütçe alışverişi yapanlar için en iyi dizüstü bilgisayar HP Envy x360 13′tür . 1.000 $ ‘ın altındaki bir fiyat için, çok daha pahalı dizüstü bilgisayarlarla eşdeğer bir performans sunar.

En iyi dizüstü bilgisayarlar, Chromebook’lar ve 2021’in 2’si 1 arada bilgisayarlar için diğer seçimlerimiz arasında Asus ROG Zephyrus G14, MacBook Pro 16 ve HP Elite Dragonfly yer alıyor.

Aşağıdaki en iyi dizüstü bilgisayar seçimlerinin tam listesine göz atalım;

1- MACBOOK AİR

2021’İN EN İYİ DİZÜSTÜ BİLGİSAYARI

Apple’ın M1 işlemcisinden güç alan 2020’nin sonundaki MacBook Air, satın alabileceğiniz en iyi dizüstü bilgisayardır. 8GB RAM ve 256 GB depolama alanı içeren temel model 999 dolardan başlıyor.

Görünüşe göre, bu dizüstü bilgisayarın bu yılın başlarında piyasaya sürdüğü Intel destekli MacBook Air ile aynı 2560 x 1600 ekran, Touch ID, 720p web kamerası, parmak izi sensörü ve makas anahtarlı klavye de dahil olmak üzere birçok ortak noktası var.

macbook air - 2021’İN EN İYİ 15 DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARI

MacBook Air, mükemmel bir işlemciye sahip yetkin ve güvenilir bir cihazdır. M1 işlemcinin bir başka yararı da, MacBook Air’in iPhone ve iPad uygulamalarını macOS üzerinde yerel olarak çalıştırmasını sağlamasıdır. Bu yazı itibariyle, hala çok sayıda mobil uygulama mevcut değil ve piyasaya sürülen bazıları dizüstü bilgisayar ekranı için tam olarak optimize edilmedi. Yine de, zaman geçtikçe dört gözle bekleyebileceğimiz bir avantaja sahip.

Genel olarak, genel kullanmak için alan bir müşterinin MacBook Air’i düşünmemesi için hiçbir neden yok. Mükemmel performansa ve aynı zamanda Apple’ın bilindiği yapı kalitesinde mükemmelliğe sahip güvenilir bir cihazdır. Bir MacBook Pro’ya ihtiyaç duyan ileri düzey kullanıcılar muhtemelen Macbook Air’in nasıl bir cihaz olduğunu bilirler. Kullanım deneyimini yaşamak bence bir ayrıcalık olmalıdır.

 2- HP SPECTRE X360 14

 EN İYİ WİNDOWS DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR

 Spectre x360 14 ile ilgili tek bir şikayette bulunmak zor. Sağlam bir yapıya ve birinci sınıf bir görünüme ve hisse sahip, son derece muhteşem bir makine.

 Ancak Spectre x360 14 sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda günlük iş sürücüsü olarak kullanmak da ayrı bir zevktir. Intel’in en yeni 11. Nesil işlemcileri ve Iris Xe entegre grafikleri, gözlemlediğimiz herhangi bir yavaşlama veya donma olmaksızın hızlı performans sunuyor. Ve cihazdan ortalama 10 saatlik bir pil ömrü mevcut, şimdiye kadar gördüğümüz en iyi performans sağlayan dizüstü bilgisayarlardan biri.

hp spectre - 2021’İN EN İYİ 15 DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARI

Dışarıda, Spectre geniş bir 3: 2 ekrana sahiptir ve FHD çözünürlüğü hayalinize uymuyorsa, OLED ve 1000-nit seçenekleri mevcuttur. Spectre’nin yan tarafına manyetik olarak bağlanan paketlenmiş bir kalem bile var. Cihazı tablet olarak kullanıyorsanız kullanışlı. Konforlu klavyesi ve yumuşak dokunmatik yüzeyinden bas ağırlıklı sese ve pratik bağlantı noktası seçimine kadar, bu dizüstü bilgisayarın hemen hemen her yönü, piyasadaki en iyi dönüştürülebilir modellere rakip olur veya aşar.

Böylesine olağanüstü bir özellik paketi ucuza gelmez ve birçok müşteri ihtiyaç duydukları her şeyi daha ucuz bir üründe bulacaktır. Ancak Spectre x360 14, Windows dönüştürülebilirlerinin yeni altın standardıdır. Genel olarak, satın alabileceğiniz en iyi Windows dizüstü bilgisayarıdır.

 

HP Spectre x360 14, birinci sınıf bir 2’si 1 arada dizüstü bilgisayardır.

3- HP ENVY X360

SATIN ALABİLECEĞİNİZ EN UYGUN FİYATLI DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR

Birinci sınıf görünen ve hissettiren bir dizüstü bilgisayar almak için 1.000 $ harcamanıza gerek yok. HP Envy x360 2020, sağlam ve kompakt yapısı, şık dönüştürülebilir tasarımı ve mükemmel performansı sayesinde satın alabileceğiniz en uygun bütçeli dizüstü bilgisayardır.

Envy’i bu kadar harika kılan şeylerden biri, HP’nin mükemmel 2019 amiral gemisi Spectre x360’ın ince ve hafif kasa ve yüzde 88 ekranla neredeyse çerçevesiz ekran da dahil olmak üzere bir dizi unsurunu taşımasıdır. vücut oranı. Dokunmatik ekran (HP’nin MPP2.0 kalemini destekler) parlak ve harika görünüyor.(300-nit, 400-nit veya 1.000-nit panel seçebilirsiniz).Ve HP, mikrofon ve web kamerası için kill anahtarları da dahil olmak üzere klavyeye bir dizi kullanışlı kısayol tuşu ekledi.

hp envy - 2021’İN EN İYİ 15 DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARI

En heyecan verici özellik içeride: Yeni Envy x360, AMD’nin Ryzen 4000 serisi tarafından destekleniyor. Modelimdeki Ryzen 5-4500U, oldukça ağır bir çoklu görev yükü ile olağanüstü bir iş çıkardı. Ve AMD’nin entegre Radeon grafikleri, daha düşük güçlü ayrık bir GPU’dan bekleyeceğinize kıyasla iyi bir oyun performansı sağladı.

4- MACBOOK PRO 13

GÜNLÜK KULLANICILAR İÇİN EN İYİ MACBOOK PRO

Daha ağır iş yükleri için bir M1 MacBook satın almak istiyorsanız, 2020’nin sonundaki MacBook Pro’ya bakmak isteyeceksiniz. 2020’nin sonundaki MacBook Air’den 300 $ daha fazla olan macbook pro 13 1.299 $ ‘dan başlıyor.

MacBook Pro, Air’den biraz farklı bir tasarıma ve görünüme ve Touch Bar gibi birkaç ek özelliğe sahiptir. Ancak ikisi aynı işlemciye sahiptir. Temel fark, Pro’nun bir fan içermesidir (Hava fansızdır), bu da ağır iş yüklerini daha uzun süre performansını düşürmeye gerek kalmadan sürdürebileceği anlamına gelir.

Ancak, uzun süreler boyunca rutin olarak ağır görevleri zorlamadığınız sürece, iki MacBook arasındaki performans farkını pek fark etmeyeceksiniz.

macbook pro - 2021’İN EN İYİ 15 DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARI

Yine de seçim sizin, Pro’ya şans verin. Çok sayıda Premiere Pro ihracatı gerçekleştirebildik ve zaman içinde herhangi bir düşüş görmedik. Pro ayrıca 30 dakikalık Cinebench R23 döngüsünde Air’den önemli ölçüde daha yüksek bir puan aldı; tek bir koşudan sonra skorlar birbirine daha yakındı.

5- DELL XPS 13 2’Sİ BİR ARADA

 HARİKA BİR 2’Sİ 1 ARADA DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR

 Hemen hemen her şeyi doğru yapan dönüştürülebilir bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız, Dell’in en yeni XPS 13 2’si 1 arada bilgisayarını öneririz.Sağlam ve iyi yapılmış bir kasaya, neredeyse çerçevesiz 16:10 dokunmatik ekrana ve Intel’in en yeni 11. Nesil işlemcilere sahiptir.

 1.099 $ ‘lık temel model, Core i3-1154G4, 8GB RAM, 1920 x 1200 ekran ve 256GB SSD içerir. 3840 x 2400’e kadar ekran, Core i7-1165G7, 32GB RAM ve 1TB SSD belirtebilirsiniz. Çeşitli eklentiler de vardır: Beyaz bir model için ekstra 50 ABD doları ve Windows 10 Pro’ya yükseltmek için 60 ABD doları ödeyebilirsiniz. Temelde herkes için bir şeyler var.

dell xps 12 - 2021’İN EN İYİ 15 DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARI

Dell, geçen yılki modelden bu yana 2’si 1 arada üründe birkaç küçük değişiklik yaptı. Web kamerası artık Windows Hello’yu destekliyor ve RAM ve microSD okuyucu yükseltildi. Ancak heyecan verici haber, yeni çip ve özellikle Intel’in yeni entegre grafikleri. XPS 13 2’si 1 arada, Adobe Premiere Pro dışa aktarma testimizde bir iGPU ile herhangi bir 10. Nesil dizüstü bilgisayardan daha iyi bir iş çıkardı. Ve hatta bu şeyde bazı oyunlar oynayabilirsiniz: Rocket League , League of Legends ve Overwatch’da 60 fps’yi kırdı ve hatta Shadow of the Tomb Raider’da en düşük ayarlarda 36 fps’yi yönetti . Bu, 10. Nesil sistemlerden gördüğümüz sonuçlara göre bir gelişme ve ayrıca bazı 11. Nesil sistemleri (kapaklı Dell XPS 13 dahil) geride bırakıyor.

Tabii ki mükemmel değil. Bağlantı noktası seçimi sınırlıdır (modern XPS modellerinde olduğu gibi) ve klavye zevkime göre biraz düz. Ancak genel olarak 2’si 1 arada, temel ilkelerde üstündür: kalite, ekran, performans ve pil ömrü oluşturma. Bir dizüstü bilgisayardan daha ne bekleyebilirsin?

Dell XPS 13 2’si 1 arada, harika tümleşik grafiklere sahip dönüştürülebilir bir dizüstü bilgisayardır.

 

6- DELL XPS 13

SATIN ALABİLECEĞİNİZ EN İYİ WİNDOWS KAPAKLI

Dell XPS 13, kompakt ve güvenilir bir dizüstü bilgisayardır. Güzel kasası, mükemmel 16:10 ekranı ve mükemmel performansı, onu genel amaçlı kullanıcılar için mükemmel bir seçim haline getiriyor.

Bu 2020’nin sonundaki model, Core i3-1154G4’ten Core i7-1165G7’ye kadar Intel’in yeni Tiger Lake işlemcileriyle birlikte geliyor. 999 dolardan başlıyor, bu yüzden 2’si 1 arada modelden biraz daha ucuz olma imkanı sunuyor.

İnceleme birimim (bir i7 modeli), herhangi bir yavaşlama veya ısınma olmadan yapmasını istediğim iş görevlerinin üstesinden geldi. Oldukça iyi iş çıkardı ve hem oyun hem de medya çalışmalarında 10. Nesil selefini kolayca yendi. XPS 13 2’si 1 Arada kadar iyi yapmadı, bu yüzden bu model bu listede daha üst sıralarda yer alıyor. Ancak, XPS 13’ün görünümünü ve hissini seviyorsanız ve kapaklı bir modeli tercih ediyorsanız (veya daha hareketli bir klavyeye ihtiyacınız varsa), bu XPS yine de harika bir seçenektir.

dell xps 13 - 2021’İN EN İYİ 15 DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARI

Dell’in XPS 13’ü, geleneksel ince ve hafif kapaklı dizüstü bilgisayar tasarımının en üst düzey icrasıdır. Şık ve kompakttır, harika bir klavyeye ve izleme dörtgenine sahiptir ve mükemmel performansa sahiptir.

7- ASUS ROG ZEPHYRUS G14

 EN İYİ OYUN DİZÜSTÜ BİLGİSAYARI

Zephyrus G14, düşük bir fiyata (benzer donanıma sahip diğer dizüstü bilgisayarlara göre) şaşırtıcı derecede güçlü bir dizüstü oyun bilgisayarıdır. AMD’nin yeni Ryzen 9 4900HS’sini bir Nvidia RTX 2060 Max-Q GPU ve 120HZ ekranla eşleştiriyor ve zorlu oyunları en yüksek ayarlarda sorunsuz çalıştırabiliyor. Aynı zamanda 3,5 pound’un biraz üzerinde olan bu kadar güçlü bir dizüstü bilgisayar için oldukça hafiftir. Pil ömrü de bir oyun donanımı için etkileyicidir; neredeyse dokuz saatlik bir pil ömrüne sahiptir.

Ancak Zephyrus G14’ü takdir etmek için oyuncu olmanıza gerek yok. Aynı zamanda benzersiz bir retro tasarıma sahip, iş ve günlük çoklu görevler için harika bir dizüstü bilgisayar. Artı, klavye ve dokunmatik yüzey ofis arkadaşlarını rahatsız etmeyecek kadar olağanüstü ve sessizdir. Diğer taraftan, dizüstü bilgisayarınızı video konferanslar için kullanmanız gerekiyorsa, web kamerası olmadığı için G14 mükemmel bir seçim olmayacaktır.

ASUS ROG ZEPHYRUS G14 - 2021’İN EN İYİ 15 DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARI

ROG Zephyrus G14, şaşırtıcı derecede güçlü bir oyun dizüstü bilgisayarıdır. AMD Ryzen 9 işlemcisi ve RTX 2060 Max-Q, 120 Hz yenileme hızı ekranıyla oyunlarda güçlü, sorunsuz grafik performansını artırırken, diğer görevler için şaşırtıcı derecede verimli.

8- MACBOOK PRO 16 İNÇ

MAC UZMAN KULLANICILAR İÇİN HARİKA BİR SEÇİM

16 inç MacBook Pro, uzman kullanıcılar için en iyi Apple dizüstü bilgisayardır. Apple, insanların geçmişte MacBook artıları hakkında sahip oldukları en büyük şikayetleri ele aldı ve eğer fiyatı ödeyebilirseniz, şikayet edecek pek bir şey yok.

En önemlisi klavye yine iyi durumda. Tuşların tam bir milimetre hareketi var ve yazma deneyimi olağanüstü olmasa da, geçmişteki MacBook’ların kötü huylu kelebek klavyesinden uzakta. Aynı zamanda oldukça sessiz.

macbook pro 16 - 2021’İN EN İYİ 15 DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARI

Bu MacBook aynı zamanda bir dizüstü bilgisayarda bulabileceğiniz en iyi sesi sunar. Apple, iki woofer da dahil olmak üzere her iki tarafa üç hoparlör sıkıştırdı. Sonuç, duyulabilir bas ve mükemmel stereo ayrımı ile dengeli sestir. 16 inç MacBook Pro, video düzenleme, birden fazla ses parçasıyla çalışma veya büyük fotoğraf gruplarını işleme gibi işlemleri gerçekleştirebilen bir dizüstü bilgisayara ihtiyaç duyanlar için tercihin en iyisi olacaktır.

Macbook pro 16 uzman kullanıcılar için en iyi dizüstü bilgisayardır.

9- HP ELİTE DRAGONFLY

EN İYİ İŞ DİZÜSTÜ BİLGİSAYARI

Bir iş uzmanıysanız ve para sizin veya şirketiniz için önemli değilse, HP Elite Dragonfly’dan daha iyisini yapamazsınız. 2020 modeli, HP’nin süper güvenli SureView Reflect teknolojisine sahip olan ilk Dragonfly’dır; bu, ekranı renklendirir, böylece meraklılar siz toplum içinde çalışırken ne yaptığınızı göremez. Renkli olmadığında, ekran oldukça parlak hale gelir (700 nitin üzerinde) ve harika görüş açılarına sahiptir.

Yeni Dragonfly aynı zamanda yerleşik bir Tile izleyici içeren ilk dizüstü bilgisayardır. Bu, cihazı kaybederseniz, Tile akıllı telefon uygulamasını kullanarak bir alarmı (Bluetooth kapsama alanı içindeyse) veya Tile’ın kalabalık bulma ağını kullanarak dünyanın herhangi bir yerinde bulabilirsiniz. İzleyici, dizüstü bilgisayar kapalıyken bile sınırlı bir süre çalışabilir.

HP ELITE DRAGONFLY - 2021’İN EN İYİ 15 DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARI

Dragonfly ile ilgili hemen hemen her şey iyi planlanmıştır; Piyasadaki herhangi bir dizüstü bilgisayar arasında en iyi pil ömrüne sahip (11 saatin üzerinde), şık ve çarpıcı 2’si 1 arada tasarım ve olağanüstü bir klavyeye sahiptir. Ayrıca, okyanusa bağlı plastikler ve geri dönüştürülmüş DVD’ler dahil olmak üzere sürdürülebilir malzemeler içerir.

Dragonfly pahalıdır ve çoğu profesyonelin ihtiyaçlarını karşılayacak daha ucuz iş dizüstü bilgisayarları vardır. Ama en iyinin en iyisini arıyorsanız, kesin kazanan o olacaktır.

10- LENOVO CHROMEBOOK DUET

 ÇOCUKLAR İÇİN EN UYGUN FİYATLI DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR

Lenovo’nun Chromebook Duet’i, çocuklar veya internette gezinmek ve oyunlar için güvenilir bir ikincil sürücü isteyen herkes için harika bir dönüştürülebilir dizüstü bilgisayardır. Çıkarılabilir bir klavye ve destek ayağıyla birlikte gelen hoş görünümlü, iyi yapılmış 10 inçlik bir cihazdır.

Duet, sadece 2,03  ağırlığında ve 11 saatin üzerinde pil ömrü sunan, evde ve hareket halindeyken kullanılmak üzere özel olarak üretilmiştir. Media tek işlemcisi ağır yükleri kaldıracak şekilde tasarlanmamıştır, ancak birkaç sekmede gezinmek, Netflix izlemek veya Android oyunları oynamak için gayet uygundur. Hatta fotoğraf düzenlemeyi oldukça iyi idare eder. Duet ayrıca, Android’den ilham alan bir hareketle gezinme sistemini ve tablet kullanımı için optimize edilmiş benzersiz bir Chrome düzenini destekleyen Chrome OS için yeni bir “tablet modu” içeriyor.

Lenovo Chromebook Duet - 2021’İN EN İYİ 15 DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARI

Chromebook Duet, uzun pil ömrüne sahiptir ve ekrana aynı anda daha fazla içerik sığdırmak için 16:10 en boy oranına sahiptir. Duet, tablet veya dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilir. Olumsuz tarafı, yalnızca bir USB-C bağlantı noktasına sahip ve 3,5 mm kulaklık girişi yok.

11- RAZER BOOK 13

 ŞIK, GÜÇLÜ BİR ÜRETKENLİK İÇEREN DİZÜSTÜ BİLGİSAYARI

Razer en çok oyun dizüstü bilgisayarlarıyla tanınır, ancak şirket yeni Razer Book 13 ile iş ve üretkenlik alanında büyük bir sıçrama yapıyor. 0,6 inç kalınlığında ve 3,09 ağırlığındaki Book 13, muhteşem ve sağlam bir taşınabilir iş istasyonudur.

Alüminyum yapı. Thunderbolt 4, USB-A, HDMI 2.0 ve bir microSD yuvası dahil olmak üzere iyi bir bağlantı noktası seçimine sahiptir ve tuş başına RGB klavyeyle birlikte gelen çok az sayıda oyun dışı dizüstü bilgisayardan biridir.

razer book 13 - 2021’İN EN İYİ 15 DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARI

İç yapısında  bu dizüstü bilgisayar daha da etkileyici. Güçlü çipi, Premiere Pro ortam dışa aktarma testimizde kendi boyutundaki diğer tüm Windows dizüstü bilgisayarlardan daha iyi sonuç verdi. Ve Book 13 bir oyun dizüstü bilgisayar olmasa da, entegre grafiklerden gördüğüm en iyi oyun performanslarından bazılarını sunuyor. Shadow of the Tomb Raider’ı 30 fps üzerinde bile çalıştırabilir Razer Book 13’ün yüksek fiyatı, herkes için ideal olmayacağı anlamına gelirken, yine de yüksek kaliteli bir kasayı güçlü verimlilik performansıyla birleştiren olağanüstü bir dizüstü bilgisayar.

12- RAZER BLADE PRO 17

EN İYİ 17 İNÇ OYUN DİZÜSTÜ BİLGİSAYARI

Genellikle, günümüzün en zorlu oyunlarından oynanabilir kare hızlarını çekebilen 17 inçlik bir dizüstü bilgisayar istiyorsanız, taşınabilirlik ve tasarımdan bazı tavizler beklersiniz. Bu boyuttaki dizüstü bilgisayarlar genellikle yedi kg ağırlığındadır ve şarj etmek için birden fazla güç adaptörü gerektirir.

RAZER BLADE PRO 17 - 2021’İN EN İYİ 15 DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARI

Ancak Blade Pro 17, bazı hantal masaüstü değiştirmelerinin oyun parçalarına sahip olmasa da, bunu Razer Blade serisinin ticari markası olan kompakt ve çekici tasarımı spor ederek telafi ediyor. Bir RTX GPU

(Nvidia’nın 2080 Super Max-Q’suna kadar) sekiz çekirdekli bir CPU (Intel’s Core i7-10875H) ve 300Hz ekran veya 120Hz dokunmatik ekrana sahiptir. Oynadığınız oyuna göre uyarlanmış renk efektlerine sahip bir RGB klavyesi mevcuttur.

13- ACER CHROMEBOOK SPİN 713

EN İYİ CHROMEBOOK

Lise ve üniversite öğrencileri veya uygun fiyatlı, taşınabilir bir makineye ihtiyaç duyan herkes için bir Chromebook harika bir seçenek olabilir. Mevcut en ucuz model olmasa da, Acer’ın Chromebook Spin 713’ü birçok rakip Chromebook’tan (ve diğer dizüstü bilgisayarlardan) daha düşük bir fiyata birinci sınıf performans sunuyor. Core i3, Core i5 veya Core i7 ile donatılmıştır. test ettiğimiz i5 modeli, ağır bir çoklu görev yükünü yavaşlama, ısı veya gürültü olmadan idare edebildi. Tüm gün dayanan pil ömrü, mükemmel bir klavye ve tam boyutlu bir HDMI içeren cömert bir bağlantı noktası seçimi ekleyin ve beğenilmeyecek çok az özelliği mevcut.

Ancak 713’ün gerçekten parladığı yer ekranı. 3: 2 size rahat çoklu görev için ekstra alan sağlar ve keskin panel gerçekten mükemmel bir görüntü sunar. Aslında MacBook Pro’mun ekranına tercih edilebilir.

ACER CHROMEBOOK SPIN 713 - 2021’İN EN İYİ 15 DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARI

Çarpıcı performansı, çevre birimleri ve taşınabilirliği arasında, bu gerçekten kullanılması gereken bir Chromebook.

14- GİGABYTE AERO 15

YARATICI İŞLER İÇİN HARİKA BİR DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR

Gigabyte Aero 15, yaratıcı profesyoneller için renkli, güçlü bir dizüstü bilgisayardır. Bu 15,6 inçlik iş istasyonu, parlak bir OLED ekranı, sekiz çekirdekli i7-10875H işlemci ve Nvidia’nın son teknoloji GeForce RTX 2070 Super Max-Q GPU’su ile eşleştiriyor. Ayrıca, tam bir SD kart yuvası da dahil olmak üzere bir dizi bağlantı noktası listesi ile birlikte gelir, böylece her türlü projektörü, monitörü ve diğer ekipmanları sorunsuz bir şekilde takabilirsiniz. Ayrıca, zorlu oyunları en yüksek ayarlarda kabul edilebilir kare hızlarında çalıştırabildiğini ve 4K videoyu test ettiğimiz diğer dizüstü bilgisayarlar kadar hızlı dışa aktarabildiğini gördük.

GIGABYTE AERO 15 - 2021’İN EN İYİ 15 DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARI

Bu pahalı bir makinedir ve sadece oyun oynamak istiyorsanız, muhtemelen OLED ekrana bu kadar çok para harcamaya değmez. Ancak yüksek çözünürlük ve yüksek güçlü özelliklerin kombinasyonuna ihtiyacınız varsa, Aero 15 tam size göre.

15- DELL XPS 15

 VİDEO DÜZENLEME İÇİN EN İYİ DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR

 XPS 15’i sekiz çekirdekli Core i7 işlemci, Nvidia’nın GTX 1650 Ti grafikleri ve 3840 x 2400 dokunmatik ekranla yapılandırabilirsiniz. Bu özellikler çoğu insan için aşırıdır, ancak Adobe Premiere ile video düzenlemesi veya başka ağır yaratıcı işler yapması gereken herkes için idealdir. Yalnızca göz atan ve akış gerçekleştiren herkesin 1920 x 1200 ekranı ve size önemli ölçüde tasarruf sağlayacak Core i5’i tercih etmesini öneririz. (Ayrıca i7 ünitesiyle bazı ısı yönetimi sorunları yaşadık ve pil ömrü hayal kırıklığına uğrattı.)

 XPS 15 ciddi bir oyun donanımına sahip değildir, ancak GTX 1650 Ti yaratıcı görevlerde size yardımcı olabilir. Modelimiz, Adobe Premiere Pro’da beş dakikalık, 33 saniyelik bir videoyu yalnızca dört buçuk dakikada dışa aktarabildi, bu, 16 inç MacBook Pro ile elde ettiğimizden daha hızlı.

Yeterli güce sahip büyük, çekici bir Windows dizüstü bilgisayar arıyorsanız, bu tam size göre.

dell xps 15 - 2021’İN EN İYİ 15 DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARI

Dell XPS 15, video düzenlemesi veya başka ağır yaratıcı işler yapması gereken herkes için idealdir.

Bütün incelediğimiz bilgisayar modellerinden size ve işinize uygun en iyi dizüstü bilgisayarını tercih ederek, performansınızı ve sürüş keyfinizi en üst seviyeye ulaştırabilirsiniz.

(Visited 49 times, 1 visits today)
Mehmet BARIN

Mehmet BARIN

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: