2021’İN EN İYİ TV MARKA VE MODELLERİ

2021’İN EN İYİ TV MARKA VE MODELLERİ, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

2021’İN EN İYİ TV MARKA VE MODELLERİ

Televizyonunuzu değiştirmeyi düşünüyorsanız şimdi tam zamanı. Artık sürekli gelişen teknolojiye ayak uydurmak ve eski ev eşyalarınızı yeni tasarımlarla donatılmış eşyalarla değiştirmek gerekir. 5G’nin de hayatımıza yavaş yavaş girdiği şu dönemde, tv, telefon, elektrikli ev aletleri gibi eski donanımlı ev aletlerini yenilemek için uygun bütçeyi oluşturmak gerekir.

Bir teknolojik alet almadan önce çeşitli özellikleri, performansı, çözünürlüğü ve elbette fiyatının araştırmasını yapıp  ondan sonra satın almaya karar vermelisiniz. Birçok çeşit ve model barındıran akıllı TV ler de en iyi özelliklere sahip markaları sizler için derledik. 2021’in en iyi tv marka ve modelleri serisinden kendi zevkinize ve bütçenize uygun olanı inceleyip satın almaya karar verebilirsiniz.

SAMSUNG TV

Güney Koreli olan Samsung, tv’lerde, akıllı telefonlarda daha aklınıza gelebilecek birçok teknoloji pazarında lider konumundadır. LG ve Sony gibi markalara önderlik etmektedir. Samsung , 2020 Fortune 500’de 19. sırada yer aldı ve onu Apple’ın ardından en değerli ikinci elektronik şirketi olarak yerleştirdi), ancak çoğunlukla Samsung’un erişilebilirliğe odaklanan harika TV’ler üretmesinden kaynaklanıyor.

samsung - 2021’İN EN İYİ TV MARKA VE MODELLERİ

İşletim sistemi: Tizen/Eden 2.0

Teknik olarak adı Tizen tarafından desteklenen Samsung Smart Tv, Samsung’un en son akıllı saatleri gibi şirketin en son Tv’leri Eden 2.0 adlı Tizen destekli bir kullanıcı arayüzünde çalışıyor. Netlik için kullanıcı arayüzünün yapı taşları Tizen’dir.

LG’nin WebOS’una benzer şekilde (aşağıya bakın), Tizen tüm uygulamalarınızı Smart Hub’ın alt kısmına sıraya yerleştirir. 2.000’den fazla uygulama kitaplığının bir parçası olarak tüm popüler akış uygulamalarına ve bir uygulamayı seçtiğinizde etkinleşen, o uygulama için popüler alt kategorileri ( Netflix şovları  veya Spotify çalma listeleri gibi ) gösteren zarif bir özelliğe sahiptir . Samsung’un kendi teknolojisi olan QLED,ledlerin kendi başlarına yapabileceklerinden daha saf bir ışık sistem üreterek performansını arttırmak için kuantum noktalarını kullanır.

Tizen’in SmartThings, Smart Connect ve Smart View dahil Samsung uygulama ailesiyle nasıl çalıştığıdır . Bunları telefonunuzdaki içeriği hatta iPhone’ları – TV’nize yansıtmak veya TV oynatma işlemini doğrudan telefonunuza göndermek için kullanabilirsiniz (yalnızca Samsung telefonlarında). Uyumlu akıllı ev cihazlarınız varsa, TV’yi bir kontrol merkezi olarak da kullanabilirsiniz.

Ekran Tipi: QLED

Samsung Lg gibi OLED ekran üretip kullanmaktan kaçındı. Bu nedenle rakip olduğu LG’den paneller satın almayıp, kendi QLED ekranını geliştirerek ürünlerinde kullanmaya başladı.

LG TV MODELİ

LG, Samsung kadar önde olmasa da Güney Koreli bir şirkete ait markadır. Kendi alanında rekabete sahip olan LG, OLED ekran teknolojisi sayesinde tv lerde yüksek kalite ve görüntü performansı ile kullanıcısını memnun ederek piyasadaki favoriliğini her zaman koruyor.

lg - 2021’İN EN İYİ TV MARKA VE MODELLERİ

İşletim Sistemi: WebOS

WebOS,şu anda beşinci yinelemesi olan WebOS 5.0  Samsung’un Tizen’ine benzer şekilde çalışıyor, uygulamaları ekranın alt kısmına yatay olarak yerleştiriyor, ancak biraz daha gösterişli. LG’nin Magic Motion Uzaktan Kumandası, geleneksel olarak gezinme düğmeleriyle birlikte kullanılabilir ve imleci, uzaktan kumandayı ekrana doğrultup etrafta sallayarak hareket ettirmenize olanak tanır.

Ekran Tipi: OLED

OLED ekran teknolojisi günümüz organik ışık sisteminin kullanılarak TV’lerdeki çözünürlük ve yüksek kalite de olan görüntünün çok kaliteli bir şekilde ekrana yansıtılan sistemidir.

SONY TV MODELİ

Sony, ABD’deki son kalan büyük Japon üreticisidir. LG ve Samsung kadar kaliteli teknolojilerde ürünler tasarlayıp üretemese de, yine de hayranlık uyandıran tasarımlar yapıp kullanıcısının dikkatini çekmeyi başarıyor.

sony - 2021’İN EN İYİ TV MARKA VE MODELLERİ

 İşletim Sistemi: Android TV

Android Tv’ler Amazon Fire TV ailesi gibi diğer birçok cihazda çalışan sürümleri webOS kadar kaygan değildir, ancak tartışmasız onlardan daha güçlü konumdadır. Tizen ve webOS’un aksine Android tv ana ekranı uygulamalar ve önerilerle doludur. Sony aynı zamanda LG dışında OLED televizyonlar sunan tek şirkettir.

Android tv’lerdeki tek sıkıntı zamanla uygulamasının yavaşlayıp tepki vermekte biraz apırlaşması durumudur.

Ekran Tipi: X1 Ultimate işlemci

Sony, Lg’nin Oled panellerini kullanarak tv’lerini piyasaya sunuyor. Yeni X1 Ultimate işlemci sayesinde, Sony’nin Bravia amiral gemisi serisi, şimdiye kadar gördüğümüz en iyi kontrastlardan bazılarını sunuyor .

VİZİO TV

Vizio, kaliteli görüntü içeren ve aynı zamanda bütçeye uygun bir şekilde piyasaya sürülen TV marka modelidir. Tabi ucuz olması akıllara kalitesiz üretim yapıldığını getirmekte fakat o şekilde asla değil. Vizio’nun 2020 serisi, Dolby Vision HDR destekli paneller ve mükemmel kontrast için güçlü yerel karartma içeren, yakın zamanda piyasaya sürülen OLED panellerini içeriyor.

vizio - 2021’İN EN İYİ TV MARKA VE MODELLERİ

İşletim Sistemi: SmartCast

Ekran Tipi: Quantum

Samsung’da olduğu gibi, Vizio kuantum noktadan güç alan panellerde büyüktür. 2020 serisi, büyük ölçüde geliştirilmiş parlaklık seviyelerine ve benzer şekilde geliştirilmiş yerel karartma özelliklerine sahiptir, bazı ekranlar 240’a kadar bağımsız karartma bölgesini kullanır ve 2020 bunu bir adım daha ileri götürüyor.

Amerika şirketinin 2021 tv serisine yönelik tutkuları cesur, birden fazla HDR formatı, Dolby Atmos  ve HDMI 2.1 için gelişmiş parlaklık ve destek sunuyor.

TCL TVLER

 Henüz isimleri çok yaygın olmasa da geleceğin yükselişte olacağı Tv modelleri arasında yer alıyor. TCL, TV yorumcularının dikkatini çeken ve yükselişte olan bir marka. Düşük fiyat garantisi ile yüksek  4K ve HDR özellikleri sunan bu TV, piyasada çok güzel bir yer edinerek başarısını koruyor.

tcl - 2021’İN EN İYİ TV MARKA VE MODELLERİ

İşletim Sistemi: ROKU

4K içeren Roku Ultra’ya , platformun geniş kanal seçimi (5.000’den fazla) ve hızlı uygulamalar arası arama işlevi rakipsizdir. Roku’nun kullanıcı arayüzü webOS veya Tizen’den biraz daha az kaygan, ancak daha iyi çalıştığını ve daha basit olduğu biliniyor.

Ekran Tipi: Diğer

Eğer uygun fiyatlı bir televizyon modeli arıyorsanız TCL tam size göre, Hem fiyat uygunluğu hem de yüksek kalite performansı sunması ile kullanıcılarını memnun etmekte.

HİSENSE TV MODELİ

Çin merkezli bir üreticisi olan Hisense yıllardır piyasadaki varlığını başarılı bir şekilde koruyor.

hisense - 2021’İN EN İYİ TV MARKA VE MODELLERİ

İşletim Sistemi: Çeşitli

Hisense, televizyon  serisine bağlı tek bir işletim sistemine bağlı değildir.  Bazı TV’leri Sony gibi Android TV kullanıyor, TV’lerinden bazıları TCL gibi Roku OS kullanıyor ve bazıları kaygan görünümlü bir yazılım olan VIDAA U kullanıyor .

Ekran Tipi: Diğer

PANASONİC TV

İşletim Sistemi: Ana Ekranım Endüstrinin devlerine karşı, Panasonic’in akıllı TV işletim sistemi biraz düşük kalıyor. Genel işlevsellik açısından LG’nin WebOS, Android TV, Roku ve hatta Samsung’un Tizen’ini çalıştıran hiçbir şeye dokunmuyor. Çalışıyor, ancak son derece basit bir şekilde. Uygulama seçimi tam olarak ince değil, Netflix ve YouTube gibi tüm ana şirketlere, bazı IPTV uygulamalarına ve çeşitli sınırlı niş tekliflere sahipsiniz.

panasonic - 2021’İN EN İYİ TV MARKA VE MODELLERİ

Ekran Tipi: LED

Panasonic, en yeni 4K OLED setleriyle sürekli değişen bir sektöre fazla bir kesinti getirmiyor ve önemli bir özellikten tasarruf sağlıyor: Görüntü kalitesi. Tıpkı o gün olduğu gibi, bir Panasonic TV’nin netliği, renk doğruluğu, parlaklığı ve canlılığı ile hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Panellerin kendisi, şu anda çoğu ticari OLED setinde olduğu gibi LG’den geliyor, ancak Panasonic’in yeni HCX PRO Akıllı işlemcisi ile büyük bir fark göreceksiniz. LG ve Sony setleri de bir o kadar harika, ancak Panasonic, sonunda dünyanın en iyi TV markalarından biri olarak adını geri getirebilecek bir yeteneğe sahiptir.

Bu tv modellerinden inceleme yaptığınızda hangi modelin size uygun olup olmadığına karar vererek bir akıllı teknolojilerle donatılmış tv satın alabilirsiniz.

(Visited 74 times, 1 visits today)
Mehmet BARIN

Mehmet BARIN

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: