AirPods Max terletme sorunu ile gündemde

AirPods Max terletme sorunu ile gündemde, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu
airpods max terletme sorunu ile gundemde 0 aM2Hcktl - AirPods Max terletme sorunu ile gündemde

Apple’ın uzun zamandır kendi adını taşıyan kablosuz kafa üstü kulaklığını tanıtması bekleniyordu. Cupertinolu firma bu beklentileri boşa çıkarmadı ve geçtiğimiz yılın son haftalarında AirPods Max modelini tanıttı. Türkiye’de 5.699 TL’lik satış fiyatı ile oldukça niş bir kitleye hitap eden bu kulaklığın sunduğu özellikler ile fiyatının hakkını maalesef ki vermediği ortaya çıktı.

Apple ve YouTube‘un desteklediği AAC ses kodekini destekleyen bu kulaklık ile maalesef ki yüksek çözünürlüklü müzik dinlemek mümkün değil. Odyofillere hitap eden kulaklıklar kadar pahalı olup, çözünürlük konusunda sınıfta kalan AirPods Max’in bugün büyük bir sorun ile gündeme geldi.

Bildiğiniz gibi kafa üstü kulaklıklar uzun süreli kullanımda kulak bölgesinde terletme yapar. AirPods Max, bu terletmeyi minimuma indirmek için deri yerine sünger yapılı pedler kullanmıştı. Ancak bu pedlerin teri su gibi çektiği ortaya çıktı. Reddit’te kullanıcılardan bazıları teri aşırı bir şekilde pedlerin emdiğini ve kuruma sürecinde ise kulaklığın sürücülerine zarar verdiğinden şikayet etmeye başladı.

Apple cephesinden henüz bu konu ile ilgili bir açıklama gelmedi. Ancak sattığı ürünün birebir ücretsiz değişim veya tamir ile her zaman arkasında olan Apple’ın kısa süre içerisinde sorun için bir çözüm sunması bekleniyor.

airpods max terletme sorunu ile gundemde 1 yTMBMO8D - AirPods Max terletme sorunu ile gündemde

Apple’dan kaynaklı olan bu sorunu çözmek için muhtemelen ped değişimi yapılacaktır. Sonuçta kulaklığın tasarım hatasından kaynaklanan bir hata söz konusu değil. Muhtemelen pedlerde kullanılan malzeme hem terletme hem de teri fazlasıyla emmeye meyilli.

(Visited 18 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: