AMD CEO’su Dr. Lisa Su CES 2021 için tarih verdi

AMD CEO’su Dr. Lisa Su CES 2021 için tarih verdi, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

2021 yılı yaklaşırken, CES (Consumer Electronics Show) 2021 için de sayılı zaman kaldı diyebiliriz. Ancak korona virüs salgının dünya genelini etkilemesi sebebiyle, etkinlik halka açık bir şekilde yapılmak yerine dijital olarak düzenlenecek. Korona virüs salgınından etkilenen ilk etkinlik de CES olmadı. Bugün ise, AMD CEO’su Lisa Su CES 2021 tarih için tarih verdi ve bazı açıklamalarda bulundu.

Bilindiği üzere AMD, Ekim ayında yeni ekran kartı ve işlemcilerini tanıtmıştı.

AMD CEO’su Lisa Su CES 2021 için tarih belirtti

Geçtiğimiz yıl CES 2020’de yeni mobil Ryzen işlemcilerini ve Radeon ekran kartlarını tanıtan AMD, CES 2021 için hazırlanıyor. CEO Lisa Su, CES 2021’de bir açılış konuşmasına ev sahipliği yapacağını duyurdu. Etkinliğin canlı olarak yapılıp yapılmayacağı ise bilinmiyor. Ekim ayında düzenlenen tanıtımlar gibi, önceden kayıt edilen gösterinin belirtilen tarihte yayınlanma ihtimali de mevcut.

AMD CEO’su Lisa Su CES 2021 için tarih olarak 12 Ocak‘ı işaret etti ve konuşmanın bir saat süreceği belirtildi. AMD’nin bu etkinlikte, tam olarak hangi ürünlerini tanıtacağı bilinmiyor. Ancak beklentiler Cezanne kod adlı mobil Ryzen 5000 serisi, Zen 3 mimarili Threadripper, RX 6700 ve 6700 XT üzerine. Tüm bu donanımların 2021’in ilk aylarında tanıtılması bekleniyor. Ancak, bu tanıtımların CES 2021’de olup olmayacağı henüz kesin değil.

Tüm bunlara ek olarak, AM4 soketinden AM5 soketine geçişin yol haritası da ortaya çıkabilir. AM5 soketi ile birlikte DDR5 bellek standardının gelmesi bekleniyor.

 

(Visited 41 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: