AMD işlemcili Microsoft Surface ortaya çıktı

AMD işlemcili Microsoft Surface ortaya çıktı, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

AMD işlemcili yeni Microsoft Surface Laptop 4, performans testinde ortaya çıktı. Intel işlemcilerle tanınan Microsoft bilgisayarlarında, AMD modelleri de görmek mümkün olacak. Model için tercih edilen işlemci, AMD’nin Ryzen 7 serisinden bir model olarak kendisini gösteriyor.

Modele ait detaylar Geekbench performans testinde kendisini gösterdi. Geekbench 5.3.1 sürümünün 64 bit Windows üzerinde çalıştığı, performans testinin sonucunda görülüyor.

AMD işlemcili Microsoft Surface geliyor

Model için hazırlanan performans testi sayfasına açık bir şekilde işlemcinin AMD Ryzen 7 3780U olarak yazıldığı görülüyor. Bu işlemcinin özelliklerine bakıldığında 8 çekirdek ve 16 iş parçacığı (thread) kendisini gösteriyor. 12 nm fabrikasyon sürecine sahip olan bu işlemci, 2.3 GHz temel çalışma hızına ve 4.0 GHz boost çalışma hızına sahip.

AMD işlemcili Microsoft Surface modeli girdiği performans testinde, tek çekirdek testinde 1.034 puan ve çoklu çekirdek testinde 6.211 puan aldı. Ayrıca Geekbench tarafından verilen performans testi sayfasında, modelde LPDDR4x RAM yerine DDR4 RAM bilgisi olduğu görülüyor. Bu da kullanıcıların istediği gibi RAM yapılandırması yapabileceği anlamına geliyor. LPDDR4X RAM anakartta sabit bir şekilde konumlandırıldığı için kullanıcılar tarafından değişiklik yapılamıyor.

amd islemcili microsoft surface ortaya cikti - AMD işlemcili Microsoft Surface ortaya çıktı

Söz konusu modelin Microsoft Surface Laptop 4 olduğu belirtiliyor. Modelin ne zaman kullanıcılarla buluşacağı ise henüz belirsiz. Ancak modelin sağlayacağı performans ve satış rakamları merak ediliyor.

 

(Visited 3 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: