Asgari ücret ne zaman belli olacak 2021? Asgari ücret son toplantı ne zaman?

Asgari ücret ne zaman belli olacak 2021? Asgari ücret son toplantı ne zaman?, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

Dört aşamada gerçekleşen asgari ücret toplantısının üçüncüsü geçrekleştirildi. Asgari Ücret Komisyonu’nun dördüncü kez gerçekleştireceği toplantının ardından  yılı için milyonlarca işçinin maaşı belirlenecek.

2021 yılında memur maaşlarında ve kamu işçilerinin ücretlerinde artış oranı yüzde 3+3 olarak belirlendi. Asgari ücret zammı ile emekli, memur gibi birçok çalışanın maaşı değişecek.

Peki 2021 yılında asgari ücret zammı ne olacak? 2021 asgari ücret artışı ne kadar, 2021 asgari ücret zammı ne zaman belli olacak?

YENİ ASGARİ ÜCRET NASIL BELİRLENİYOR?

Asgari ücreti, yasa gereği 5’er işçi, işveren ve hükümet temsilcisi olmak üzere 15 kişiden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu belirliyor. Komisyon, yeni asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında dört kez toplanıyor.

Bakanlığın belirlediği üyelerden birinin başkanlık ettiği komisyon, en az 10 üyenin katılımıyla toplanıp, oy çokluğuyla karar veriyor. Oyların eşitliği halinde başkanın bulunduğu tarafın çoğunluğu sağladığı kabul ediliyor.

asgari ucret ne zaman belli olacak 2021 asgari ucret son toplanti ne zaman 0 6PKqLqWe - Asgari ücret ne zaman belli olacak 2021? Asgari ücret son toplantı ne zaman?

ASGARİ ÜCRET SON TOPLANTI NE ZAMAN?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ev sahipliğindeki 4. toplantı 28 Aralık Pazartesi günü saat 10.30’da başlayacak. Toplantının ardından yeni asgari ücret belli olacak.

 

.

 

 

(Visited 538 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: