Ay’da yapılacak evlerin görselleri paylaşıldı!

Ay’da yapılacak evlerin görselleri paylaşıldı!, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

Elon Musk uzun süredir uzay turizmi için çalışmalarını sürdürürken, Avrupa Uzay Ajansı ve NASA gibi kurumlarda astronotların uzayda konaklamasını sağlayacak çözümler üzerine kafa yoruyor. Bu kapsamda Avrupa Uzay Ajansı veya kısa adıyla ESA, ilk astronot evlerinin nasıl görüneceğini ortaya koyan görseller yayınladı.

Cowley astronotların yaşayacağı silindir şeklindeki bu evlerin 10 yıl içerisinde inşa edilmeye başlanacağına inanıyor. Ancak söz konusu yapıların radyasyona karşı dayanıklı bir şekilde inşa edilmesi gerekiyor.

Ay’da inşa edilecek olan evler!

2024 yılına kadar Ay’a bir kadın ve bir erkek astronot göndereceğini açıklayan NASA, Artemis uzay görevine uygun gördüğü 18 astronotun adını 9 Aralık tarihinde açıklamıştı. Dünyanın uydusu Ay’a sürdürülebilir bir koloni inşa etmek bu görevin parçalarından birisi.

ayda yapilacak evlerin gorselleri paylasildi 0 JQaGnNGs - Ay’da yapılacak evlerin görselleri paylaşıldı!

Kolonideki mühendislerin, kraterlerdeki buzdan su üretmek gibi Ay’daki kaynakları nasıl kullanacağını öğrenebilmesi planlanıyor. NASA’nın hedefi 2030’lara kadar bir kadın ve bir erkek astronot daha göndermek.

ayda yapilacak evlerin gorselleri paylasildi 1 JrMRqbSL - Ay’da yapılacak evlerin görselleri paylaşıldı!

Bu kapsamda Ay’ın daha önce keşfedilmemiş alanlarının incelenmesi ve  başka astronotların da Mars’a gidebilecekleri bir üst kurulması amaçlanıyor.

 

(Visited 18 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: