Cyberpunk 2077 konsolda fena çuvalladı!

Cyberpunk 2077 konsolda fena çuvalladı!, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu
cp2077 4k wallpaper N3jU cover - Cyberpunk 2077 konsolda fena çuvalladı!

Son zamanların en çok beklenen oyunu Cyberpunk 2077, sayısız ertelemenin sonunda nihayet geçtiğimiz hafta piyasaya sürüldü.

Çıktığı ilk günden beri gündemden düşmeyen Cyberpunk 2077, bazı oyunculardan tam not alırken bazı oyuncular tarafından da oldukça kötü yorumlar alıyor. Oyunda ciddi optimizasyon sorunları bulunuyor.

Cyberpunk 2077 konsolda fena çuvalladı!

Oyunun PC tarafına baktığımızda işler oldukça yolunda gözüküyor. Ancak konsol tarafında oyuncuların düşük FPS değerlerinden şikayetçi olduğu söylenebilir. Oyuncuların bu memnuniyetsizliği kullanıcı puanlarına da yansımış durumda. Cyberpunk 2077′nin PS4 platformunda kullanıcı puanı 10 üzerinden 2,7 olarak karışımıza çıkıyor. Aynı şekilde oldukça düşük olarak Xbox’daki puanının ise 3,5 olduğu görülüyor.

Konsol tarafındaki düşük puanlar oyunda çok ciddi sorunların olduğunu gösteriyor. Öyle ki şu anda birçok PS4 oyuncusu Cyberpunk 2077′yi oynanamaz bir oyun olarak nitelendiriyor. Bazı PS4 kullanıcıları para iadesi talebinde bulundu. Sony’nin normalde PlayStation Store için bir geri ödeme politikası bulunmuyor. Ancak bazı istisnai durumlarda oyuncuların zararını karşıladığı biliniyor.

cyberpunk pc vs ps NQOj - Cyberpunk 2077 konsolda fena çuvalladı!

Görünüşe göre de Cyperpunk 2077 Sony tarafından istisnai bir durum olarak kabul edilmiş. Çünkü bazı oyuncular PlayStation destek ekibiyle iletişime geçtikten sonra para iadesi aldıklarını söylüyor. Ayrıca Sony’nin oyundaki sorunlar hakkında CD Projekt Red’e bir şikayet gönderdiği de iddialar arasında bulunuyor.

Konuyla ilgili olarak oyunun geliştirici firması CD Project Red de Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Konsol sahiplerinden biraz zaman isteyen şirket 1 Ocak 2021 tarihinde çıkaracağı bir yama ile sorunları gidereceğini duyurdu.

Bunlara ek olarak, bazı oyuncuların da para iadesi talebinin reddedildiği bilgisi de paylaşılıyor.

(Visited 29 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: