DDR5 bellekler satış onayı almak için teste girdi

DDR5 bellekler satış onayı almak için teste girdi, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

TeamGroup DDR5 bellekleri satış onayı almak için test sürecine girdi. Daha önce de DDR5 belleklerin 2021 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyordu. SK Hynix DDR5 bellekleri önceden piyasaya sürse de bu bellekler kurumsal kullanım içindi.

DDR5 bellekler 6000 MHz üzerine çıkamayacak

TeamGroup bugün, DDR5 bellek modüllerinin test ve doğrulama sürecine giren ilk şirket olduğunu açıkladı. Ayrıca şirket uzun zamandır beklenen yongaları tamamlamak için anakart üreticileri ile birlikte çalıştıklarını belirtti. DRAM modülleri, 2021‘in üçüncü çeyreğinde piyasaya sürmeyi planlıyorlar.

ddr5 bellekler satis onayi almak icin teste girdi 0 8jlAluE8 - DDR5 bellekler satış onayı almak için teste girdi

Şirket, bellekler üzerinde doğrulama testleri ve son kullanıcı saat hızlarını ayarlamak için anakart üreticilerinin Ar-Ge bölümlerine yakın çalıştığının da altını çizdi. Daha öncede belirtildiği gibi modül başına 1.1V‘da 4800 MHz saat hızında çalışan 16 GB‘lık yongalar içerecek. Belirtilen bu saat hızları geliştirmenin diğer safhalarında artabilir ama planlanan saat hızları bu şekilde açıklandı. Son kullanıcıya hitap eden TeamGroup belleklerinde saat hızları 6000 MHz üzerine çıkamayacak. SK Hynix’in aksine,  TeamGroup ürettiği bu bellekleri son kullanıcı için piyasaya sürecek.

 

(Visited 40 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: