Donald Trump, kendi sosyal medya platformunu kuracağını açıkladı

Donald Trump, kendi sosyal medya platformunu kuracağını açıkladı, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

Hesaplarını askıya alan sosyal medya platformlarına savaş açan ABD Başkanı Donald Trump, yeni bir karar aldı.

Buna göre Trump, kendi sosyal medya platformunu oluşturacağını bildirdi.

ABD Başkanı’nın bu kararı milyonlarca takipçisini de umutlandırdı. Alınan son bilgilere göre ise yeni platform için çalışmalar hemen başlatıldı.

TWİTTER, TRUMP’IN HESABINI KALICI OLARAK ASKIYA ALMIŞTI

Trump’ın “realDonaldTrump” kullanıcı adlı hesabını “şiddete teşvik” gerekçesiyle askıya alan Twitter, seçim kampanya ekibi tarafından kullanılan ve 2,4 milyon takipçisi olan “TeamTrump” adlı hesabı da askıya almıştı.

Sosyal medya platformu Twitter bugün, Trump’ın hesabını kalıcı olarak askıya almıştı.

Twitter’ın güvenlik ekibinden yapılan yazılı açıklamada, “Trump’ın hesabından paylaştığı son mesajları ve bağlamlarını yakından inceledikten ve özellikle bu paylaşımların nasıl tepki aldığına baktıktan sonra daha çok şiddeti kışkırtma riski nedeniyle bu hesabı kalıcı olarak askıya aldık.” ifadesi kullanılmıştı.

Twitter, Trump’ın daha etkin olduğu ve “realDonaldTrump” kullanıcı adına sahip hesabını kapatmıştı.

ABD başkanları için açılan resmi “POTUS” kullanıcı adlı hesabın da aktif olduğu görülmüştü.

donald trump kendi sosyal medya platformunu kuracagini acikladi 0 6X2xtgFS - Donald Trump, kendi sosyal medya platformunu kuracağını açıkladı

TRUMP’TAN TWİTTER’A “BİZİ SUSTURAMAYACAKSINIZ” MESAJI

Donald Trump, Twitter’ın bu adımından sonra yaptığı yazılı açıklamada, Twitter’ın hesabını askıya alacağını tahmin ettiğini belirterek, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Birçok diğer site ile iletişim halindeydik ve yakın zamanda büyük bir duyurumuz olacak. Aynı zamanda yakın gelecekte kendi platformumuzu kurma ihtimallerini de değerlendiriyoruz. Bizi susturamayacaksınız.”

“realDonaldTrump” kullanıcı isimli hesabı askıya alınan Trump, söz konusu yazılı açıklamayı Başkanlık makamının resmi hesabı olan “POTUS” hesabından paylaşmış ancak kısa süre sonra Twitter, Trump’ın bu paylaşımını da silmişti.

(Visited 29 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: