G Therapy

G Therapy, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

G therapy kas iskelet sistemini oluşturan bütün kas, tendon ve fasya üzerinde oluşan ağrı-spazm-ağrı döngüsünü deri altına girmeden, basınçla çözerek ortadan kaldıran ; Ağrı, his kaybı, uyuşma, hareket kısıtlılıklarını tedavi eden bir manuel terapi metodudur. G Therapy, alanında uzman fizyoterapistler eşliğinde, özgün patentli bir cihazla kasların üzerine uygulanır. Etkinliği onaylanmıştır. Bununla birlikte nöromusküler ağrı üzerine 21. Yüzyıl tedavi metodu olmaya aday gösterilmiştir. Ameliyat, iğne, ilaç ışın elektrik vb. kullanmadığı için bir masajdan bile daha az risk taşımaktadır. Bu sebeple birkaç kez ameliyat geçirmiş kronik vakalardan ambulans ile taşınacak kadar ağır akut vakalar dahil tansiyon, şeker hastalıkları olan yaşlı popülasyondan, 9 aylık hamile kadınlara kadar herkese uygulanabilmektedir. Bir yan etkisi yoktur.

Hangi Hastalıklara Uygulanır ?

Bel, boyun, sırt, diz ağrıları

Boyun fıtığı, bel fıtığı

Romatizmal tüm hastalıklar (Fibromiyalji)

Eklem ağrıları

Tüm kas iskelet problemleri

Özellikle bel veya boyun fıtığı ameliyatı öncesi kesinlikle denenmesi gereken ileri düzey bir manuel terapi seçeneğidir. Alanında uzmanlaşmış ve eğitim sertifikası ile G Terapist unvanı almaya hak kazanmış fizyoterapistler tarafından uygulanır. Bu metot postür düzeltmeleri, duruş ve kaldırma teknikleriyle kişiye özel egzersiz protokollerinden oluşmaktadır. Tedavinin yapıldığı kişilerin ağrılarından tamamen kurtulmaları için iyileşmenin bir süreç olduğunu bilmeleri gerekir.

G Therapy protokolleri, bütüncül bir yaklaşım içerir. G Therapy sonrası kişiye özel planlanan günlük yaşam biyomekanik kuralları ve egzersiz programına uymak ağrısız yaşam için şarttır ve ağrı şikayetlerinin tekrarlanmasını engeller. Kişiye özel planlanan düzenlemeler ve düzeltici ve koruyucu egzersiz programıyla ağrıların tamamen önüne geçilir.

G Therapy protokollerinin uygulandığı binlerce ağrılı ağır vakada, bel fıtığı ve boyun fıtığı hastalıklarında tek seans sonunda elde edilen memnuniyet oranı %85,6’dır.

Birçok tedaviyi denemenize rağmen iyileşmeyen inatçı ağrılarınız varsa ve ameliyat olmak istemiyorsanız G Therapy mutlaka denemelisiniz. Özellikle akut – kronik kas tutulumlarında en etkili tedavi yöntemlerinden birisidir.Yaklaşık 2 saat kadar süren G Therapy protokolleri ile tek seansta başarılı sonuç alınmaktadı.

 

(Visited 38 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: