HarmonyOS 2.0 Android Uygulamalarını Destekleyecek

HarmonyOS 2.0 Android Uygulamalarını Destekleyecek, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

Amerika’nın ambargo kararlarından sonra kendi işletim sistemini geliştirmeye odaklanan Huawei, sonunda HarmoyOS 2.0 ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 16 Aralık tarihinde beta olarak dağıtıma başlayacağı ifade edilen işletim sistemiyle ilgili bugün önemli bir rapor yayınlandı.

Çin merkezli kaynakların servis ettiği bilgilerle beraber HarmonyOS 2.0’ın Android uygulamaları desteleyip desteklemeyeceği netlik kazandı. Bu kısımdaysa paylaşılan bilgilere göre HarmoyOS işletim sisteminin Android uygulamalarına destek vereceğini görmekteyiz. Bu da Huawei’nin kısa bir süre içerisinde kendi işletim sistemine sahip olan akıllı telefonları ve cihazları piyasaya sunabileceği anlamına geliyor.

harmonyos 20 android uygulamalarini destekleyecek 0 CfvdyFQB - HarmonyOS 2.0 Android Uygulamalarını Destekleyecek
HarmonyOS 2.0 Android Desteği

Şimdilik, yeni nesil işletim sisteminin tam olarak nasıl olacağı hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı. Ancak, bazı geliştiricilerin aktarmış olduğu bilgilere göre HarmonyOS’un EMUI 11 arayüzüyle oldukça benzerlik gösterdiğine de şahit olmaktayız.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken, aynı zamanda Huawei’nin gelecek planlarıyla ilgili önemli bir iddia da ortaya atıldı. Bu kısımdaysa Huawei’nin P50 serisiyle beraber HarmonyOS 2.0’ı piyasaya sunabileceği iddia ediliyor. Aynı zamanda Huawei’nin yakın zaman içerisinde HarmonyOS 2.0 ile çalışan bir akıllı saat ve tablet modelini de tanıtacağı paylaşılan raporlar arasında yer alıyor.

(Visited 8 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: