Intel yatırımcıları ile sıkıntılı günler yaşıyor

Intel yatırımcıları ile sıkıntılı günler yaşıyor, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

Bir süredir üretim yetersizliği ve stok sıkıntısı nedeniyle hisselerde düşüşler yaşayan Intel’e yatırımcılarından uyarı geldi.

Intel’e büyük hissedardan uyarı geldi

intel yatirimcilari ile sikintili gunler yasiyor 0 iddDrzQS - Intel yatırımcıları ile sıkıntılı günler yaşıyor

Intel, Apple ile modem üretimi anlaşması yapmış ve yapılan anlaşma sonrasında 14 nm hatlarını ayıran Intel üzerine 10 nm sürecindeki verimlilik sıkıntıları da eklenince alınan siparişler zamanında yetişmemeye başlamıştı. Intel, verimlilik sıkıntısı yaşadığı dönemlerde zaten stok sıkıntısından dolayı sık sık gündeme geliyordu.

Verimsizlik ve stok sıkıntısı yaşayan Intel’e birde pandemi döneminde yaşanılan yoğunluklar eklenince işler yolunda gitmemeye başlamıştı. Intel yaşamış olduğu bu sıkıntıları azda olsa giderebilmek için Samsung ve TSMC‘ye üretimi kaydırmıştı, ancak bu durum hisselerin %21’e varan düşüşünü engelleyemedi. Yaşanılan büyük hisse düşüşünden Intel’in değeri 200 milyar dolara geriledi. Yatırımcılar, Intel hisselerinin hızla düşmeye devam etmesinden oldukça rahatsızlar.

Alınan bilgilere göre; 1 milyar dolarlık hisseyi elinde tutan Thrid Point, Intel‘e bir mektup yazarak Samsung ve TSMC‘ye daha fazla üretim sağlanmasını istediğini bildirmiş. Intel yaşadığı sıkıntılar ile hızla değer kaybetmeye devam ediyor bunun önüne nasıl geçileceği ise merak ediliyor.

(Visited 7 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: