İnternet Hızı Alamadı Cayma Bedelini Geri Aldı

İnternet Hızı Alamadı Cayma Bedelini Geri Aldı, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

Ülkemizin yıllardır kanayan yaralarından biride satın almış olduğumuz internet hız paketlerinin hiç bir zaman gerçeği yansıtmadığıdır. Bu konuda bugüne kadar yüzbinlerce şikayet olmasına rağmen ne yazık ki tüketici lehine hiç bir sonuç alınamamıştı ta ki bugüne kadar…

Konya’da Onur Kızılçay isminde bir vatandaş, aylık 90 TL karşılığında bir internet sağlayıcıya abone oldu. Ancak aldığı internet hızı, tarifede belirtilen hızdan düşüktü. Müşteri hizmetlerine ulaşıp çözüm bulamayan Kızılçay, üst pakete geçip aylık 150 TL ödemeye başladı ancak yine aynı durumlar karşılaştı. İnternet hızı, belirtilenden düşük olduğu gerekçesiyle aboneliğini iptal ettiren Kızılçay, 1200 TL cayma bedeli ile karşılaştı ve bu ücreti ödedi.

Defalarca bu durumdan dolayı sıkıntı çeken Onur Kızılçay hakkını aramak ve Cayma bedelini geri almak için avukatı aracılığıyla 14 Ekim 2020’de Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuran Kızılçay, verdiği hukuk mücadelesini 31 Ocak 2021’de kazandı. Tüketici Hakem Heyeti, paranın iade edilmesine karar verdi.

Onur Kızılçay, başına gelenleri ve hukuk mücadelesini şöyle anlattı:

“İnternet sağlayıcımızla bir abonelik sözleşmesi yaptık. Aradan 2-3 ay geçtikten sonra internette yavaşlamalar oldu. Bunun üzerine müşteri hizmetlerini birkaç kez aradım. Sorun çözülmedi. Onun ardından internet paketini yükselttim. 90 TL’lik paketi 150 TL’ye çıkardık. İnternetimin hızı 1 ay yükseldi 2’nci ayda tekrar bir önceki haline geri döndü. Olayı delillendirmek üzerine ilerledim. İnternetin hız testini yaparak düzenli olarak kayıt altına aldım ve belgeledim. Daha sonra avukatımla görüştüm. Birlikte kanunları inceledik. Daha sonra tüketici hakem heyetine sunduk. Bunun sonucunda da adalet yerini buldu. Ödediğim paranın iadesini kazandım. Tüm vatandaşlara diyeceğim; bu tür konularda hakkınızı arayın. Bu tip firmalara göz açtırmayın.” dedi.

Siz de benzer sorun yaşıyorsanız bu kararı emsal göstererek Tüketici Hakem Heyetleri’ ne başvurabilirsiniz. e-Devlet’ten online olarak başvuru formu doldurulabiliyor.

Bu emsal karar sayesinde artık herkes yaşadığı bu durum için ücret iadesi almaya hak kazanabilir. Eğer sizlerde böyle bir sıkıntı yaşıyorsanız kesinlikle hakkınızı aramanızı tavsiye ediyoruz.

Burada ismini yazmadığım firmanın az çok hangisi olduğunu tahmin edebilirsiniz. Zaten dikkat ederseniz bu kurumun Facebook sayfasında asla bir teşekkür yorumu göremezsiniz, daime şikayetlere şahit olabilirsiniz. Hatta bana öyle geliyor ki dünyada sadece bu kurum için sırf küfür ve şikayet edebilmek için sayfası takip ediliyor.

(Visited 172 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: