Kripto Para Nasıl Kazılır ?

Kripto Para Nasıl Kazılır ?, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

Son 6 aydır sürekli yükseliş gösteren kripto paralara, daha önceleri uzak duran veya yerden yere vuran kesimde artık aşırı bir şekilde ilgi duymaktadır. Bu yüzden herkes bir şekilde bu işin mutfağında olup kripto para kazmak veya bir coin borsası üzerinden al sat yapmak istemektedir. Bu yazıda sizlere evde düşük sistemler veya orta halli sistemlerle hangi coinleri kazabileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Son günlerde ekran kartları fiyatları resmen 3-4 katına çıktı bu yüzden evinizde iyi bir işlemciniz varsa bu işlemci üzerinden de bazı kripto paraları kazabileceğinizi belirtmek istiyorum arkadaşlar. Şahsen ben sistemi çok yormadığı için birim olarak şuan ufak bedellere sahip olduğu için ve günlük ortalama 20 birim çıkartabildiğim Bittorent kazmaktayım ve şuan bu yazıyı hem kazım yaptığım hem de kişisel olarak kullandığım bu bilgisayardan yazıyorum. Kullandığım işlemci Ryzen 7 2700X buna göre kafanızda bir rakam oluşturabilirsiniz.

Şimdi öncelikle kazım yapabilmek için https://unmineable.com/ sitesine girip sayfanın sol altında ki Download linkinden ilgili programı indirmeniz gerekmektedir.

Programı indirdikten sonra kurulum aşamasında hangi coini kazacaksanız eğer onu seçin ve yine hangi yöntemi kullanacaksanız GPU veya CPU yu seçmeniz gerekmektedir. GPU Ekran kartınız iyi ise tercih edeceğiniz yöntem olmalıdır. Ama ekran kartınız iyi değilse benim gibi CPU yani işlemciyi seçerek de kazım yapabilirsiniz.  Sonrasında Paribu, Binance ve BTC Türk gibi hangi cüzdanı kullanıyorsanız o siteden hangi birimi kazacaksanız o coine ait cüzdan kodunuzu programa kopyalayınız. Her coin için aktarmada bir limit vardır. Örneğin TRON ( TRX ) için 15 birim kazınca otomatik olarak cüzdanınıza aktarmaktadır. Ben Bittorent kazdığım için 500 birim olunca ancak aktarım yapmaktadır.

Program windows üzerinde çalıştığı için oldukça basit ve ekstra ayarlarla uğraştırmamaktadır. Şimdi bu program üzerinden hangi birimleri kazabilirsiniz onları yazacağım. Ekran kartınız iyi ve ekran kartı üzerinden kazım yapacak iseniz burada size tavsiyem ADA yani Cardano olacaktır. Şuan bir birim 10TL civarıdır.

Kazım yapabileceğiniz coinler ve anlık fiyatları ;

Aave AAVE : 3,200 TL

Bittorrent BTT : 0,063 TL

ICON ICX : 22,24 TL

Klever KLV : 0,77 TL

Sushi SUSHI : 126,65 TL

Uniswap UNI : 251,11 TL

Yearn.finance YFI : 298,229 TL

Cardano ADA : 9,72 TL

Algorand ALGO : 10,86 TL

Cosmos ATOM : 168,79 TL

Band Protocol BAND : 131,89 TL

Basic Attention Toke BAT : 9,53 TL

Bitcoin Cash BCH : 4,480 TL

Binance Coin BNB : 2,071 TL

Bitcoin Gold BTG : 324,13 TL

Dash DASH : 1,873 TL

DigiByte DGB : 0,66 TL

Dogecoin DOGE : 0,46 TL

Enjin Coin ENJ : 19,96 TL

EOS EOS : 33,43 TL

Hemen hemen bunun gibi yaklaşık 30 birim daha sitesine girip bakabilirsiniz arkadaşlar.

(Visited 133 times, 1 visits today)
Mehmet BARIN

Mehmet BARIN

One thought on “Kripto Para Nasıl Kazılır ?

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: