Kripto Paraların Geleceği

Kripto Paraların Geleceği, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

Son 10 yılı aşkın bir süredir Dünyada oldukça popüler bir hale gelen Kripto Para yatırımı son yıllarda da ülkemizde benimsenmiş ve pek çok kullanıcıya ulaşmış durumdadır. Öyle ki özellikle ufak birikimi olanların ilk yatırım tercihlerinden biri haline gelen Kripto Paralar şanslı bazı insanları zengin edecek derecede kazandırmış ve yaptıkları yatırım sayesinde bu sektörden reel sektörden kazanamadığından daha çok kazanmışlardır.

Tabi durum böyle olunca da kıyamet senaryoları da eksilmez oluyor. Özellikle bu sektöre girmemiş ve reel yatırım dışında hiçbir yatırıma bulaşmamış garantici kesim ister istemez hem kendi görüşleri hem de bir nevi kendi yatırımlarından kripto paralarda ki gibi iyi kazançlar sağlayamamış olduklarından dolayı bu yatırım modeline karşı durarak sürekli manipülasyon yaparak kripto paraların insanların tüm parasını bir günde yok edecek diye yazılar, makaleler ve söyleşiler yapmaktadır.

Öncelikle kripto parayı bir tanıyalım isterseniz. Çok fazla detaya girmeden ki zaten pek çok insan başlangıcını bildiği için kısa geçerek anlatmaya çalışacağım. 2009 da ilk olarak Bitcoin ( BTC ) piyasaya çıkıyor, tabi o dönemlerde böyle bir şey ilk kez denendiği için ne borsası ne de al sat yapabileceğiniz bir platform yok, fakat Deep Web veya Dark Web diye tanımlanan internetin karanlık katmanlarında yapılacak alışverişlerde sıkıntı çıkmaması ve hükümetler tarafından paranın takip edilememesi için Bitcoin bir nevi o ortamda aranan yüzyılın buluşu gibi bir anlam ifade etmiştir. İlk alışverişler Bitcoin ile bu ortamlarda yapılmaya başlanınca ve paranın da takibi yapılamadığı için bir nevi karanlık webin resmi parası haline geldi. Zamanla insanlarda buna ilgi duymaya başlayınca ve yatırım aracı olarak gördükleri için Bitcoin e talep birden bire yüzlerce hatta binlerce katına çıktı. Sonrasında ülkemizde olmasa da yabancı bazı ülkelerde bitcoin ile ev satışı veya ürün satışı gibi adımlar atılınca Bitcoin bir anda dünya medyasının ilgi odağı haline geldi. Bundan sonra Etherium vb. türevleri alt coin olarak tanımlanarak piyasaya çıkmaya başladı. Günümüzde ise yaklaşık binin üzerinde coin olduğu düşünülmektedir.

btc - Kripto Paraların Geleceği

Şimdi gelelim yazının başlığında ki gibi Kripto Paraların Geleceği ne olacak. Öncelikle şunu ben şahsi fikrim olarak belirtmek istiyorum. Dünyada yaşanan bu kadar karmaşa ve Doların kafasına göre birilerinin güdümüyle hareket etmesi ve özellikle ülkemizde ki TL nin sürekli değer kaybetmesi neticesinde bu paralara olan ilgi asla azalmayacaktır. Hatta aksine insanlar paralarının devletler tarafından takip edilmesini istemediğinden dolayı ve her zaman bu paralarda bir fırsat olduğunu düşündüklerinden dolayı Kripto Paralar uzun yıllar daha popüler ve iyi bir yatırım aracı olarak kalacaktır. Özellikle Bitcoin artık tükenme aşamasında bilen arkadaşlar vardır 21 Milyon Adet ten sonra Bitcoin bitecek ve buna çok az kaldı. Bu yüzden bu üretim bitince elde ki tüm bitcoinler zirve yapacaktır tahminimce.

Sizlerde tahmin ederseniz ki az bulunan kıymetlidir her zaman. Zaten bu dediklerimin dışında yer altı dünyası ve karanlık web asla bu paradan vazgeçmeyecektir. Yani kimsenin bu kıyamet senaryolarına inanmasına gerek yok kanaatindeyim.

Bazı analistlerin dediği gibi 1 Bitcoin bir gün gelecek 1 Milyon doları bulacaktır. Buna inanıyorum. Tabi bu ne zaman gerçekleşir orası ayrı muamma.

Yazımı burada bitirirken arkadaşlar özellikle elinde küçük nakti olanlar eğer bu paralarla ilgilenecekseniz kesinlikle küçük paralar ile yeni değeri 1 TL altında olan ilerde fırsat sunabilecek alt coinlere yatırım yapınız. Örneğin Dog Coin geçen yıl 100TL yatıranlar bu yıl 1200TL ve üzeri kazandılar. Bu sadece bir örnek yani küçük paralar 1000-5000TL arası yatırımlarınızı bu gibi küçük coinlerde değerlendirip %50 bir şans ile 10-20 katına çıkartabilirsiniz.

Herkese bol kazançlar dilerim.

(Visited 140 times, 1 visits today)
Mehmet BARIN

Mehmet BARIN

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: