MSI’ın başı yine belada: ekran kartları çalındı!

MSI’ın başı yine belada: ekran kartları çalındı!, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

MSI’ın başı yine belada, daha önce de fabrikası yanan MSI’ın bu seferde ürettiği ekran kartları çalındı. Tayvanlı üretici, ekipmanları ile PC oyuncularına sunduğu performanslı bileşenler ile oldukça değerli bir konuma erişti. MSI‘ın üst üste yaşadığı sorunlar gerçekten büyük talihsizlik.

MSI’ın 300 bin dolar değerindeki RTX 3090’ları çalındı

Bu sabah erken saatlerde Çin‘deki bir MSI fabrikasından 40 konteyner RTX 3090 ekran kartları çalındı. Çalınan ekran kartlarının yaklaşık 336.500 Dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. 200 adet ekran kartı çalındı ve bu kartların adet değeri 1500 Dolar ve piyasada stok sıkıntısı olmasından dolayı kartları açık artırma sitelerinde 2000 Doların üzerinde de satılabiliyor.

MSI RTX 3090 - MSI’ın başı yine belada: ekran kartları çalındı!

MSI, fabrikanın sevkiyat alanının kameralar ile izlendiğini ve gelen giden her kamyonun denetlendiğini söyleyerek, bu hırsızlık olayının içeriden bir iş olabileceğini belirtti ve polise haber verdiklerini açıkladı. MSI çalınan ekran kartlarının bulunmasını sağlayacak her bilgi için 15 bin Dolar ödül teklifinde bulundu. Ayrıca şirket, ekran kartlarının çalınmasından sorumlu olan kişilerin kartların yerini söylemesi halinde, merhametli olacağını da açıkladı.

 

(Visited 39 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: