NASA, 2020 yılının en iyi Dünya fotoğraflarını paylaştı

NASA, 2020 yılının en iyi Dünya fotoğraflarını paylaştı, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) astronotlar tarafından çekilen en iyi 20 Dünya fotoğrafını içeren bir video yayınladı.

NASA, 2020’de çekilmiş en iyi Dünya fotoğraflarını paylaştı

2020 yılı dünyanın geneli için unutmak isteyeceği bir yıl oldu. Beklenmedik ölümler, büyük depremler ve küresel salgın herkesi olumsuz etkiledi.

Nefes kesen fotoğraflar muhteşem manzaraları ve genişleyen şehirleri içerirken, bazıları da gezegenimizin karşılaştığı orman yangınları ve aşırı hava olayları gibi bazı zorlukları vurguluyor.

Uluslararası Uzay İstasyonunda yaşayan, aynı zamanda çalışan kişiler her yıl kendi gezegenlerinin binlerce fotoğrafını çekiyorlar ve NASA Johnson Uzay Merkezi’ndeki Dünya Bilimi ve Uzaktan Algılama Birimindeki milletlere, bu fotoğrafları gönderiyorlar.

Güney Avustralya’daki göz kamaştırıcı Coopers Deresi‘ne ve Kuzey Amerika’nın Büyük Göllerine göz atabilirsiniz. Güney Atlantik Okyanusu üzerindeki ayın doğuşu, Avustralya’nın üzerinden yükselen güneşin görüntüsü gibi büyüleyici fotoğraflar da yer alıyor.

 

(Visited 22 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: