Nokia dizüstü bilgisayar özellikleri ve fiyatı sızdırıldı

Nokia dizüstü bilgisayar özellikleri ve fiyatı sızdırıldı, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

Nokia tarafından dizüstü bilgisayar üretileceği bir süredir söylentiler arasında yer alıyordu. Şimdi ise bu söylentileri somutlaştıran önemli bir sızıntı yaşandı. Firmanın henüz tanıtımını yapmadığı cihaz hakkında birçok detay belli oldu. Nokia PureBook X14 isimli dizüstü bilgisayar özellikleri ve fiyatı ile bir e-ticaret platformunda ortaya çıktı.

Nokia PureBook X14 isimli bilgisayarın ortaya çıkan özellikleri

İlk olarak ortaya çıkan bu cihazın ‘ultrabook’ sınıfında olacağını söyleyebiliriz. Özellikle 1.1 kg ağırlığı ve 16.8 mm kalınlığı ile taşınabilirlik konusunda iddialı bir bilgisayar göreceğiz. Cihazın ekranı ise; 14 inç büyüklüğünde, FHD çözünürlüğünde ve IPS panele sahip olacak. Paneli sayesinde bilgisayarın 178 derece görüş açısı sunacağını da belirtelim.

nokia dizustu bilgisayar ozellikleri ve fiyati sizdirildi 1 - Nokia dizüstü bilgisayar özellikleri ve fiyatı sızdırıldı

Donanım tarafında ise PureBook X14 dizüstü bilgisayar özellikleri, ‘ultrabook’ sınıfında olacağı göz önüne alındığında tatminkar olabilir. 10. Nesil Intel Core i5-10210U işlemcisinden gücünü alacak cihaz; 8 GB DDR4 RAM kapasitesine ve 512 GB kapasiteli NVMe SSD‘ye sahip olacak. Bilgisayarın kullandığı işlemcinin saat hızı ise 1.6 GHz ile 4.2 GHz aralığında oluyor. Ayrıca cihaz harici ekran kartına sahip değil ve Intel UHD Graphics ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

Diğer yandan ‘ultrabook’ cihazlar için batarya da dikkat edilen unsurlardan biri oluyor. Ortaya çıkan sızıntılara göre, Nokia’nın dizüstü bilgisayarı 8 saate kadar pil ömrü sunacak ve 65W şarj desteğine sahip olacak.

nokia dizustu bilgisayar ozellikleri ve fiyati sizdirildi 2 - Nokia dizüstü bilgisayar özellikleri ve fiyatı sızdırıldı

Nokia PureBook X14 isimli dizüstü bilgisayar fiyatı

Cihazın özelliklerinin yanı sıra fiyatı da sızdırılan bilgiler arasında yer aldı. Nokia PureBook X14 fiyatı 1.220 dolar olarak planlanıyor.

 

(Visited 11 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: