Ripple için ABD’de imza kampanyası başladı

Ripple için ABD’de imza kampanyası başladı, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu
ripple icin abdde imza kampanyasi basladi ibre tersine donecek mi 0 jDOFqF5P - Ripple için ABD'de imza kampanyası başladı

XRP topluluğu, büyük bir imza kampanyası başlattı. Doğrudan ABD federal hükümetine bir çağrı niteliğinde olan imza kampanyası, XRP’nin resmi olarak para birimi olarak kabul edilmesini içeriyor.

Ripple için ABD’de imza kampanyası başlatıldı! İbre tersine dönecek mi?

Geride bıraktığımız 2020 yılı içinde şüphesiz en fazla ilgi gören kripto para birimi Bitcoin oldu, yatırımcılarını heyecandan titretmeye devam eden para birimi BTC şu anda 34,000 dolar seviyelerinde.

Ancak şu anda tüm ilgileri üzerine çeken bir kripto para birimi daha var, o da XRP yani Ripple. Yatırımcılarını hem çok sevindiren hem de çok üzen Ripple, bir süreliğine kripto para borsalarından bile kaldırılmıştı. Peki Ripple‘ın bütün ilgiyi üzerine çekmesinin sebebi ne?

Bir zamanlar şu anki değerinin 14 kat üzerinde olan para birimi, son 1 ayda çok ciddi bir değer kaybı yaşadı ve de yaşamaya devam ediyor. Dolayısı ile yeni bir yatırım yapmak için açık kapı arayan yatırımcıların iştahını kabartıyor.

ripple icin abdde imza kampanyasi basladi ibre tersine donecek mi 1 zj9Wadzw - Ripple için ABD'de imza kampanyası başladı

Ancak eski yatırımcıları ise aynı heyecanı paylaşmıyor, zira Ripple‘ın ciddi zarara uğramış olan çok fazla yatırımcısı mevcut. Hal böyle olunca da XRP topluluğu, büyük bir imza kampanyası başlattı ve şu ana kadar 10 bin imza toplandı.

ABD’de resmi imza kampanyalarının yer aldığı petitions.whitehouse.gov sitesinde yer alan dilekçede, ABD federal hükümetinin Ripple‘ı bir para birimi olarak kabul etmesi talep ediliyor. Belge, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı, yerel kripto parası XRP’nin yedi yıl boyunca kurumsal ve perakende yatırımcılara satılarak tescil edilmemiş bir menkul kıymet olduğunu iddia eden yasal işlemden bahsediyor.

28 Ocak tarihine kadar, Beyaz Saray’dan yanıt alabilmek için toplam 100.000 kişinin imzalaması gereken dilekçede, şu ifadeler yer aldı;

SEC tarafından başlatılan inceleme Ripple’ı oldukça olumsuz etkilemişti. Bu kripto paranın piyasa hacmi bir anda 40 milyar dolardan 10,3 milyar dolara kadar gerilemişti. Bu nedenle de piyasa değeri en yüksek kripto para birimleri arasında, ilk 3 içinde yer alan para birimi, 4. sıraya geriledi.

Sizler XRP – Ripple hakkında ne düşünüyorsunuz? Toplanan imzalar faydalı olacak mı? Sizce Ripple eski değerini yeniden kazanabilecek mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

(Visited 32 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: