Samsung Galaxy Fold 3 İçin Özellikler Görünmeye Başladı

Samsung Galaxy Fold 3 İçin Özellikler Görünmeye Başladı, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

Samsung Galaxy Fold 3 İçin Özellikler Görünmeye Başladı

Güney kore teknolojisinin yarattığı Samsung dünyaca ünlü bir marka haline gelmiştir. Sürekli olarak kendini yenilemesi ve farklı tasarımlarıyla dikkat çekmekte olan Samsung yeni model telefonların görünümü için patent yayınlanmıştır. LetsGoDigital tarafından yayınlanan patent görseli ile Yeni modelin nasıl görüneceği ve hangi özelliklere sahip olacağı konusunda çeşitli tahminler ve beklentiler ortaya çıktı.  Böylece, Samsung Galaxy Fold 3 için özellikler görünmeye başladı. Samsung Galaxy Fold 3 telefonunun en önemli özelliği üç boyutlu hale gelecek olmasıdır. LetsGoDigital’in yayınladığı patent ile Samsung Galaxy Fold 3 ‘ün üç boyutlu hale getirildiği bilinmektedir. Böylece Samsung Galaxy Fold 3  telefonunun ekranının katlanma özelliğine sahip olması tahmin edilmektedir. Aynı zamanda Samsung telefona klavye eklenerek kayma sistemi getirmesi en önemli özelliklerinden olacaktır. Samsung Galaxy Fold 3 ile ilgili tasarımlar planlanarak patent yayınlanmış fakat resmi anlamda bir bilgi henüz oluşmamıştır. Yayınlanan  patentin tasarımı devam ettirilebilir yada patent fikri ortadan kaldırılabilir. Zamanla patentin gerçek hayatı uyumunun yapılıp yapılmadığını görmüş olacağız.

Samsung Galaxy Fold 3’ün Beklenen Özellikleri

fold1 300x169 - Samsung Galaxy Fold 3 İçin Özellikler Görünmeye Başladı

Beklentiler dahilinde Samsung Galaxy Fold 3 ‘ün özellikleri neler olmaktadır? Dizayn olarak Galaxy zepods 2’ye benzer özelliklerde yapılacak olan Samsung Galaxy Fold 3 ekranında edge tasarımı olacağı beklenen en önemli özelliktir. Ultra ince cam teknolojisinin kullanılacağı beklenmektedir. Dokunmatik bir kalem desteğinin olabileceği öngörülüyor. Ön kameraların ekran altında gizlenecek bir yapıda dizayn edilmesi beklenmekte. Çünkü ön kameralar hem telefonda olacak hem de tablet ekranında olacaktır. Dolayısıyla ana kameranın sahip olduğu sensörlerin 4 farklı şekilde olacağı tahmin ediliyor. Bununla birlikte, Samsung Galaxy Fold 3 ‘ün beklenen piyasaya sürüm tarihi 2021 yılı olmaktadır. Özellikle ilgili bu beklentiler letsgodijital’in yayınlamış olduğu patent görsellerinden yola çıkarak elde edilmiştir.

Led Işığı ve Şerit Şeklinde Ekran

fold2 300x200 - Samsung Galaxy Fold 3 İçin Özellikler Görünmeye Başladı

Samsung Galaxy Fold 3‘ün ekranına led ışık gelip gelmeyeceği oldukça merak konusu olmaktadır. Samsung’un bir önceki serisinde ultra ince cam teknolojisi kullanıldığı için Galaxy Fold 3 için de bu teknolojinin kullanılması beklenmektedir. Ultra ince cam teknolojisi mavi ışığı daha az yaymaktadır. Dolayısıyla ultra ince cam teknolojisi radyasyon etkisini azaltmakta ve gözler için daha sağlıklı olmaktadır. Ayrıca Ultra ince cam teknolojisinde kullanılan cam ince olduğu için telefon açılırken yada kapanırken bir problem ortaya çıkmamaktadır. Katlanabilir telefonlar için ince camın kullanılması oldukça önemlidir. Samsung Galaxy Fold 3 için ultra ince cam teknolojinin kullanılması büyük olasılıkla beklenmektedir.

Dokunmatik Kalem Desteği

Samsung’un Galaxy Note 2 ve diğer bazı ürünlerinde S Pen kalemi desteği olduğu için Samsung Galaxy Fold 3‘de de kalem desteğinin olacağı yüksek ihtimalle beklenmektedir. Bununla birlikte S pen teknolojisiyle piyasaya sunulursa fiyatının da yükseleceği tahmin edilmektedir.

Ekran Altı Kamera

fold3 300x169 - Samsung Galaxy Fold 3 İçin Özellikler Görünmeye Başladı

Samsung Galaxy Fold 3 serisinde ekran altı kameraların olması beklenmektedir. Böyle bir teknolojinin kullanılması ilk defa olabileceği için ne zaman kullanılacağı ne zaman piyasaya sürüleceği henüz bilinmemektedir. Bununla birlikte Samsung Galaxy Fold 3 kamerasının 4 tane olacağı tahmin edilir. Ön kamera, arka kamera ve ultra geniş açılı kameralar beklenmektedir. Samsung Galaxy Fold 3  için beklenen yenilikler oldukça heyecan yaratmaktadır. Bir an evvel teknolojik yeniliklere uyum sağlayacak Samsung Galaxy Fold 3’ün piyasaya sürülmesi heyecanla takipçileri tarafından beklenmektedir. Takipçiler heyecanla gizli ön kamera teknolojisinin geleceğini varsayarken bazı kullanıcılar bu teknolojisinin gelebilmesi için zamana ihtiyaç olduğunu düşünmektedirler.

Katlanabilir Ekran

Samsung Galaxy Fold 3 ‘ün en önemli özelliği katlanabilir bir ekrana sahip olmasıdır ve bunun üzerinde Güney Kore Samsung teknolojisi üzerinde çalışmalar yapmaktadır. Şu anda resmi bilgi olmasa da katlanabilir ekranlı Samsung Galaxy Fold 3 üzerinde çalışmaların hızlı bir şekilde yapıldığı ve bununla birlikte çok farklı donanım özelliklerine sahip olacağı bilinmektedir. Özellikle 3 boyutlu hale gelen patentler ile birlikte Samsung Galaxy Fold 3 ‘ün yapısının 4 katmanlı olması beklenmektedir.
En önemli özellik katlanabilir ekranın iki farklı noktada gerçekleşiyor olması. Ayrıca diğer en ilgi çekici ve etkileyici özellik ise telefon içerisine kurulacak olan farklı bir sistem ile telefona bir klavye eklemiş gibi görüntü kazandırmak olmaktadır.

Samsung Galaxy Fold 3 telefonunun ekranını açtığınız zaman tamamen klavyeli yapısı ile birlikte tablet şeklini alması beklenmektedir. Yani görünüm olarak Samsung Galaxy Fold 3 telefonunu açtığınız zaman katlanabilir ekranı ile birlikte üç boyutlu ve 4 katmanlı yapısı, klavye ile birlikte tablet görünümü sunulacaktır. Oldukça etkileyici ve farklı bir kombinasyon olmaktadır. Farklı kombinasyonlarla bu şekilde yapılacak olan Samsung Galaxy Fold 3 ‘ün çalışmaları devam etmektedir.

2021 yılında çıkması beklenen Samsung Galaxy Fold 3 ‘ün katlanabilir olması ve kamera sisteminin alta doğru yerleştirilmesi özelliği oldukça dikkat çekici olacaktır. Samsung Galaxy Fold 3 ‘ün fiyatının piyasaya sürülecek olan Fold 2’ye benzer şekilde olacağı ihtimaller arasında olmaktadır. Ayrıca teknik özelliği için 516 MG’a kadar depolama alanının olacağı beklenmektedir. Arka kamerasında ultra geniş açıya sahip kameranın olacağı varsayımlar arasında yer almaktadır.

(Visited 26 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: