Sputnik V korona aşısı, Rusya’nın tamamında halka uygulanıyor

Sputnik V korona aşısı, Rusya’nın tamamında halka uygulanıyor, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in verdiği talimatla seri üretimi tamamlanan 2 milyon Sputnik V aşısı halka uygulanmaya devam ediliyor.

Geçtiğimiz hafta merkezi bölgelere ve Rus ordusunun komuta merkezlerine gönderilen aşıların, tüm bölgelere sevkiyatı tamamlandı.

AŞI ÜCRETSİZ YAPILIYOR

Rusya Sağlık Bakanı Mihail Muraşko, aşıların ülkenin tamamında uygulanmaya başlandığını söyleyerek, aşı olmak isteyen tüm Rus vatandaşlarının aşıyı ücretsiz şekilde yaptırabileceğini tekrarladı.

Rusya’da 1 haftalık yeni yıl tatilinde de kliniklerde aşı uygulamasına devam edileceğini duyuran Muraşko, isteyenlerin tatilde de aşı yaptırabileceğini belirtti.

rusya 4655 - Sputnik V korona aşısı, Rusya'nın tamamında halka uygulanıyor

28 BİN 500 KİŞİ AŞILANDI

Muraşko, Rusya’nın tüm bölgelerinde kurulan 89 aşı uygulama kliniğinde toplamda bin 229 sağlık görevlisinin çalıştığını ve şu ana kadar aşı olan 28 bin 500 kişinin de kayıt altına alındığını bildirdi.

Ülkede korona virüs tespit edilen kişilerin sayısında azalma gözlendiğini söyleyen Muraşko, ülke genelinde 900 bin kişinin ayakta tedavi süreçlerine devam edildiğini ve Rusya’nın küresel ilaç şirketi Biocad’in de Sputnik V aşısını üretmek için lisans aldığını duyurdu.

RUSYA’DAKİ SALGINDA SON DURUM

Rusya’da halka yapılan aşı uygulaması ile ilgili son gelişmeler kamuoyu ile paylaşılmaya devam ederken, ülkede son 24 saatte 26 bin 689 yeni vaka tespit edilmesi ile toplam vaka sayısının 2 milyon 707 bin 945’e, 577 kişinin hayatını kaybetmesi ile toplam can kaybı sayısının da 47 bin 968’e ulaştığı açıklandı.

rusya 4017 - Sputnik V korona aşısı, Rusya'nın tamamında halka uygulanıyor

(Visited 3 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: