SSD fiyatları 2021 yılında yüzleri güldürecek

SSD fiyatları 2021 yılında yüzleri güldürecek, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

Teknolojinin gelişmesi ile depolama birimleri de hızlanmaya başladı. Son yıllarda hayatımıza giren SSD‘ler, bilgisayar kullanıcıları için olmazsa olmaz donanımlardan birisi haline geldi. Windows 10 gibi işletim sistemlerinin SSD’lere olan ihtiyacı, bu depolama birimlerini de bir nevi zorunlu kıldı. Yapılan son analizlere göre, SSD fiyatları 2021 yılında yüzleri güldürecek.

Artan NAND üretimi sonucu, depolama birimlerinin fiyatlarını önemli ölçüde düşebilir.

SSD fiyatları 2021 yılında yüzde 15 düşebilir

Son yıllarda NAND flash endüstrisindeki artan arz durumu, 2021 yılına girmemiz ile daha da şiddetlenecek. Bunun sonucunda ise daha uygun fiyatlı SSD’ler görebileceğiz. Eğer 2021 yılı içerisinde sistem toplamayı veya sisteminize ek SSD takviyesi yapmayı düşünüyorsanız, bu konuda cebinizi biraz daha rahatlatabileceksiniz. Günümüzde, 1 TB M.2 NVME SSD’ler 1000 TL seviyesine kadar düşmüş durumda.

ssd fiyatlari 2021 yilinda yuzleri guldurecek 0 Px8EhflK - SSD fiyatları 2021 yılında yüzleri güldürecek

Pazar araştırma firması TrendForce‘nin analizlerine göre, NAND flash’ın ortalama satış fiyatı 2021’in ilk çeyreğinde yüzde 10 ile 15 arasında düşecek. Buna bağlı olarak SSD fiyatları da 2021 yılında aynı oranda düşüş yaşayacak. NAND birimlerinde yaşanan bu artıştan DRAM fiyatlarının etkilenmesi beklenmiyor. SSD’lere kıyasla mevcut DRAM miktarı daha normal seviyelerde.

TrendForce’nin yaptığı analize göre, 2021 yılında NAND flash talebinin yüzde 31’ini SSD’ler oluşturacak. Yüzde 31’lik SSD talebinin yüzde 20’si ise kurumsal firmalar tarafından olacak.

 

(Visited 29 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: