Xbox Series S’de PlayStation 2 oyunları çalıştırıldı

Xbox Series S’de PlayStation 2 oyunları çalıştırıldı, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

Xbox‘ın sunduğu geliştirici modu sayesinde bir kullanıcı PlayStation 2 klasiklerini Xbox Series S üzerinde çalıştırdı. Özellikle retro oyunların meraklısı olan Xbox sahiplerinin ilgisini çekebilecek bir olay.

Xbox Series S üzerinde PlayStation 2 oyunları çalıştırıldı

Modern Vintage Gamer adındaki YouTube kanalı Series S üzerinde PlayStation 2 oyunlarını çalıştırdı. Peki bunu nasıl yapabildi ? Konsolun geliştirici modu üzerinde, bir emülatör olan RetroArch çalıştırılıyor. Ayrıca Xbox, EWP (Evrensel Windows Platformu) yazılımlarını çalıştırabiliyor.

Emülatörün çalışabilmesindeki en büyük etken bu. Xbox üzerinde bir PS2 emülatörü çalıştırılsa da emülatörde hala bazı sorunlar yer alıyor. En önemli sorun emülatörün 2 GB‘lık bir hafıza sınırının bulunması, sadece bu 2 GB içerisine atabileceğiniz oyunları oynayabiliyorsunuz. PlayStation 5 üzerinde emülatör çalıştırmak gibi bir şey söz konusu değil. Xbox burada sadece mimarisinden faydalanmış ve Windows platformu için geliştirilen bir yazılımı geliştirici modu ile çalıştırabilmiş.

 

(Visited 2 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: