Yaşanmış En İlginç Paranormal Olaylar

Yaşanmış En İlginç Paranormal Olaylar, OkuGit.Com - Tarih, Güncel, Kadın, Sağlık, Moda Bilgileri Genel Bloğu

Yaşanmış En İlginç Paranormal Olaylar

Parapsikoloji insanın duyular yolu ile algılayamadıklarını incelemek üzere kurulmuş bir bilim dalıdır.

Ölümden sonraki yaşam, rüyalar, para normal deneyimler ve ruhsal güçler gibi sıra dışı durumları inceleme konusu yaptığı içinde bilim dünyasının en gizemli alanıdır. Yıllar boyunca Hitler Almanyası , Sovyet Rusya, Amerika ve Çin gibi güçlü devletler parapsikolojik deneylerin en uç noktalarında deneyler yapmış ve akıl almaz sonuçlara ulaşmışlardır.

Bilinmesi gereken önemli bir konu vardırki , günümüzde (doğaüstü) yani psişik yeteneklerin varlığı bilim tarafından kabul edilmiştir. En basit şekli ilet wikipediadan bilimin psişik güçleri kabul etmesine dair olan bilgileri araştırabilirsiniz. Parapsikoloji bilimi ile ilgili yaptığım bu kısa girişten sonra belgeselinden bu kısmında bilim dünyasının kayıtlarına geçmiş para normal olayları sizlere kaynaklarıyla aktaracağım.

Yazacağım vakalar parapsikoloji uzmanlarının ordu, polis ve hastaneler aracılığı ile olayları anlatalar üzerinde yaptığı detaylı bir inceleme ve birbirinden bağımsız kişiler üzerindeki sorgulamalar sonucunda kesinliği kabul edilerek bilim dünyasında kayıt altına alınmıştır.

Overtoun Köprüsü, İskoçya

Overtoun Koprusu 300x199 - Yaşanmış En İlginç Paranormal Olaylar

1895’te İskoçya’da yapılan Overtoun Köprüsü, yaşanan köpek ölümleri üzerine zaman içerisinde Köpek İntihar Köprüsü (Dog Suicide Bridge) takma adıyla anılmaya başlandı. Köpeklerin köprüden neden atladığına dair bazı doğa üstü teoriler, sürpriz olmayan bir biçimde ortaya atıldı. Bölgede yaşayanların köprüde dolaşan ve büyük bir üzüntü içinde olan bir insan hayalet gördükleri iddia ediliyor. Bunun köpekleri neden kaçırdığı ise bilinmiyor.

Overtoun Evi’nin şu anki sakini Bob Hill’den daha mantıklı bir açıklama geldi. Hill, New York Times’a yaptığı açıklamada vadide dolaşan hayvanların kokusunun köpeklerin istemeden atlamasına yol açtığı söylendi. Hill’e göre vizon, çam sansarı gibi hayvanların kokuları köpeğin burnuna geldiğinde aşağı atlayabiliyorlar.

Öte yandan hayvan davranışçısı David Sands, bunun nedeninin köprünün tasarımıyla ilgili olabileceğini söylüyor. Korkuluklar, köpeklerin boyutunu aştığından hayvanlar, diğer tarafta ayak basacak bir yer olmadığını görmüyorlar. Gelen kokunun gücüyle birleştiğinde bu, köpeklerin sağlam bir yere basacaklarını düşünerek ölümcül bir atlayış yapmalarına yol açıyor.

Ancak siz yine de Overtoun Köprüsü’nden köpeğinizle geçerseniz onu sıkı tutmanızda fayda var.

Jazirat Al Hamra Kasabası, Birleşik Arap Emirlikleri

Jazirat Al Hamra Kasabasi 300x200 - Yaşanmış En İlginç Paranormal Olaylar

14. yüzyılda kurulan kasaba 1968 yılında bir anda terk edildi. Kasabada şu an 13 camii ve 300’ü aşkın ev bulunuyor. Kasaba sakinlerinin neden gittiklerine dair net bir bilgi bulunmasa da bunlardan en kabul göreni hayaletler tarafından kovulmuş oldukları. Kasabaya ziyaret giden kişilerin evlerin içinden inilti sesleri duydukları kaydedilmiş, kasabada yaşayan cinlerin de hayvan kılığına girip bir anda belirdikleri ve sonradan ortadan kayboldukları görülmüş. Kasabadaki bu garip seslerin yanı sıra gidenlerin gördüğü ürpertici görüntülerin sırrı hala çözülememiş.

Chaonei No:81, Çin

Chaonei No 81 300x200 - Yaşanmış En İlginç Paranormal Olaylar

Başta bir dil okulu olarak inşa edilen Chaonei daha sonrasında br kiliseye dönüştürülmüştü, son sahibi ise 1949’da Çin Ulusal Parti yetkilisiydi. Binanın kökeni hala tam olarak bilinmiyor fakat son sahibi olan parti yetkilisinin yaşadıklarını binayı çok daha korkunç bir hale getirdi. Adam eşini bu evde terk ettikten sonra Tayvan’a kaçtı ve kadın bir müddet sonra üzüntüden bu evde kendini astı. Bu olaydan sonra binadan çeşitli sesler ve çığlıkların yükseldiğini duyan 3 inşaat işçisi bakmak için içeri girdiler fakat bir daha çıkamadılar. Mahalledeki herkes hala bu ruhun eve musallat olduğunu söylüyor ve o 3 inşaat işçisi haricinde bir kaç evsizin de buraya girdiği ve bir daha onları hiç kimsenin görmediği biliniyor.

Banff Springs Oteli, Kanada

Banff Springs Oteli 300x201 - Yaşanmış En İlginç Paranormal Olaylar

Kanada’nın en büyük otellerinden biri olan bu otel ”perili otel” olarak biliniyor, hikayesi ile oldukça ürkütücü olmasına rağmen popüler bir tatil köyü olarak hizmet sunuyor. Bu oteli perili yapan tek bir olay da yok, bir kaç olay bulunuyor. Bunlardan ilki balo salonunda dans ederken gelinliğinin eteği yanan bir gelin alevlerden kaçarken merdivenden düşerek boynunu kırıyor, o günden sonra balo salonunda dans edilirken hafif yanık kokusu geldiği kaydedilmiş. Bunun haricinde merdivenlerin orada beyaz bir karartı görüldüğü de pek çok müşteri tarafından yetkililere bildirilmiş.

Point Hicks Deniz Feneri, Avustralya

Point Hicks Deniz Feneri 300x225 - Yaşanmış En İlginç Paranormal Olaylar

Deniz fenerinin bekçisi olan Robert Grace Christoferson bir gece ansızın ortadan kayboluyor ve uzun araştırmalara rağmen bulunamıyor. 1-2 yıl sonra yeni deniz feneri bekçisi gece fenerde tek başına olduğuna eminken merdivenlerden ayak sesleri geldiğini duyuyor. Oldukça yavaş bir şekilde yukarı çıkan bir adamın ayak sesleri… Sonrasında feneri gezmeye başladığında kapı kollarının parlatıldığını görüyor. O günden beri Christoferson düzenli olarak feneri ziyaret ediyor, ayak seslerini gelen ziyaretçilerden bazıları duymuş ve hala kapı kollarını partıyor. Gizemi hala çözülemedi..

Coronado Oteli, Amerika Birleşik Devletleri

Coronado Oteli 300x200 - Yaşanmış En İlginç Paranormal Olaylar

1982 yılında otele siyahlar giyinmiş bir kadın geliyor ve kaydını yaptırıyor ve eşini beklediğini söylüyor. Eşini uzun süre bekleyen bu kadın merdivenlerde ölü bulunuyor. Bu ölümün ardından otele de kadının beklediği eşi hiçbir zaman gelmiyor. Kadının ölümünden sonra otel çalışanları ve otele gelen misafirler merdivenlerden siyah giyinmiş oldukça soluk benizli bir kadının yukarıya doğru çıktığını aktarmış. Bu hikayeden dolayı otele gelip kalan yazarlar da benzer ürkütücü ve açıklanamayan durumlarla karşılaşmışlar ve onlar da bir kadının yukarıya doğru çıktığını görmüş.

Bélmez Kasabası, İspanya

Belmez Kasabasi 300x207 - Yaşanmış En İlginç Paranormal Olaylar

1971’de başlayan bu esrarengiz olay, Maria ile Juan çiftinin mutfak zemininde bir leke belirmeye başlar. Ertesi gün geldiklerinde lekenin bir yüz şeklini aldığını görürler ve Maria lekeyi silmeye çalışır fakat başarılı olamaz. Sonrasında zemini kırıp üzerine yeni bir beton dökerler ve bir hafta sonra aynı yüz bu betonda da belirir. Aile bu durum karşısında büyük bir dehşete kapılıp yeniden betonu parçalamaya karar verseler de yetkililer tarafından beton incelenmek üzere alınır ve götürülür, o sırada evde de inceleme başlatılır. Evin altında 1200’lere ait kafası olmayan yığınlarca iskelet bulunur. Bir türlü bu yüzlerin gizemi de çözülemez ve evin çeşitli bölgelerinde farklı yüzler ortaya çıkar.

Bu yüzlerin ifadelerinin de bakan kişiye göre değiştiği düşünülmektedir. Bazıları gülümser gibi bakarken bazıları sinirli bakar. Araştırmacılardan biri de evde araştırma yaparken 4 farklı zamanda birinin ensesine dokunduğunu ve döndüğünde de bir karaltıyı gördüğünü söylemiştir.

Fakat yıllar sonra ortaya çıkmıştır ki bu duvardaki yüzlerin hepsi evin oğlu Diego’nun boya ve asitle çizdiği yüzlerden ibaretmiş fakat uzun süre turist toplaması açısından gerçeği kimseye söylememişler. Fakat evin altında bulunan iskeletlerin ve ruhların sırrı hala çözülebilmiş değil.

Çığlık Tüneli, Amerika Birleşik Devletleri

Ciglik Tuneli 300x184 - Yaşanmış En İlginç Paranormal Olaylar

Niagara Şelaleleri yakınındaki bu tünelin yakınında bir çiftlik evi varmış, bir gece  bu evde yangın çıkmış ve yangından kaçan kız alev almış elbiseleri ile bu tünele doğru koşmaya başlamış. Kıyafetlerini çıkarmaya çalışan kız tünelin ortasında düşmüş ve orada ölmüş. Rivayete göre de gecenin bir vakti tünelin girişine gidip bir kibrit yakan kişiler alevin hemen söndüğünü ve tünelin içinden bir kız çığlığı geldiğini söylüyor. Bu tünele gidip bunu yapan çoğu kişi aynı olayı yaşadığını aktarmış.

Waverly Hills Hastanesi, Amerika Birleşik Devletleri

Waverly Hills Hastanesi 300x200 - Yaşanmış En İlginç Paranormal Olaylar

1910’da açılan hastanede tüberküloz hastalarını tedavisi yapılıyordu, o yıllarda hastalık iyice yaygınlaşmıştı ve sadece 400 kişilik yatak kapasitesi bulunan bu hastane kapasitesinin 3-4 kat üstünü karşılamaya çalışıyordu. Bu kadar çok hastaya özenle bakamayınca, hastalıktan ölen kişilerin sayısı da hızla arttı, zaten tüberküloz tedavisi de insanlık dışı bir şekilde yapılıyordu.. Hastanede tüberküloz yüzünden 63 bin kişinin öldüğü tahmin ediliyor. Hastalığın tedavisi bulunduktan sonra hastane 1 yıl kapalı kaldı sonrasında da akıl hastanesi olarak hizmet vermeye başladı. Hastane çalışanları akıl hastalarına işkence ediliyordu ve işkence sırasında ölen hastaların cesedi hepsi hastanenin içerisinde bulunan ve ”beden tüneli” ismi verilen bir yere götürülüyordu. Hastanede yaşanan bir diğer skandal olay ise 502 numaralı odada intihar eden iki hemşire!

Tüm bu olaylardan sonra 502 numaralı oda ve beden tüneli başta olmak üzere hastanede pek çok para normal olayla karşılaşılmış. Bir anda gelen çığlık sesleri ve iniltiler haricinde odaları gezen ziyaretçiler de onlara birinin temas ettiğini söylüyor. İnanışa göre başta tüberkülozdan ölen kişilerin, sonra da akıl hastaları ve hemşirelerin ruhlarının hala hastanede dolaşıyor olması.

Woolpit Kasabası, İngiltere

Woolpit Kasabasi 300x179 - Yaşanmış En İlginç Paranormal Olaylar

Kasaba ten renkleri yeşil olan iki çocuk ile tanınıyor, hikaye ise yaklaşık 900 yıl öncesine dayanmakta. Dış görünüş olarak kasaba halkından oldukça farklı olan bu iki çocuklar kasabada bir anda ortaya çıkmış. İkisi de farklı bir dil konuşuyor ve sadece çiğ fasulye yiyorlarmış. Zaman içinde erkek olan çocuk hastalanıp ölmüş ve kız tek başına kalmış, kasaba halkı zaman içerisinde ona İngilizce öğretmiş ve nereden geldiklerini sormuşlar. Kızın cevabı ise oldukça ilginçmiş; Güneşin doğmadığı, alacakaranlık bir yer olan St. Martin’s Toprakları’ndan geldiklerini söylemiş fakat Woolpit’e nasıl ulaştığını bir türlü hatırlayamaz, tek hatırladığı babasının en son hayvanlarını beslediğiymiş. Onca araştırmaya rağmen bu yeşil renkli çocukların nereden geldikleri bir türlü çözülememiş.

Sadece ortaya birkaç görüş atılmış fakat hiçbiri kanıtlanamamıştır. Bunlardan en önemlisi ise bölgede bulunan arsenik yataklarının zehirlenmeye sebep olması çünkü zehirlenmede bilinen en yaygın semptomlar akli dengenin yitirilmesi ve ten renginin yeşile dönmesi.

Davutlu Köyü, Kırklareli Karadedeler Olayı

Karadedeler Olayi 300x169 - Yaşanmış En İlginç Paranormal Olaylar

Söylentiye göre, 1989 yılının bir gününde orada yaşayan köylüler hava karardıktan sonra cinî varlıklar görmeye başlarlar. O günden sonra gördüklerinden korkan köy halkı evlerinden dışarı adımlarını bile atmazlar. Bu olay duyulunca, bir gazeteci olayı araştırmak için köyün yolunu tutar. Gazeteci H.B. köylülerle röportaj yapar ve herkes de cinleri gördüklerini söyler. Ancak gazetecinin orada kaldığı süre boyunca herhangi bir şey yaşanmaz. Gazeteci, kamerasını 14 yaşındaki bir çocuğa bırakıp köyden ayrılır. Paranormal bir şey olursa çocuk kayıt altına alacaktır. Üç gün sonra H.B. jandarmalar tarafından göz altına alınır. Sebebi ise köydeki üç ayrı evde yedi kişi parçalanarak öldürülmüş olmasıdır, kamerayı verdiği çocuk da dahil. 3 Şubat 1989’da bir ormanda H.B.’nin giysileri ve not defteri bulunur, kendisini bir daha gören olmamıştır. H.B.’yi sorgulayan jandarma ise yıllar sonra bunalıma girerek intihar eder.

Londra Kulesi, İngiltere

Londra Kulesi 300x221 - Yaşanmış En İlginç Paranormal Olaylar

Kral William  tarafından 1066’da inşa edilen bu kalenin birçok işlevi vardı. Ama en çok bir hapishane ve infaz yeri olarak kanlı tarihi ile bilinir. Henry VIII, eşlerini burada idam ettirdi yani Anne Boleyn ve Catherine Howard’ı. Aynı zamanda iki genç Prens, babaları Kral Edward IV ölümünden sonra buraya hapsedildi; 1483’te kısa bir süre sonra ortadan kayboldular ve kalıntıları 1647’ye kadar bulunamadı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kulenin kurbanlarının hayalet hikayeleri popüler ve tarihi Kraliyet Sarayları aracılığıyla hayalet turları yapılmaktadır.

Obvodny Kanalı, St. Petersburg, Rusya

Obvodny Kanali 300x200 - Yaşanmış En İlginç Paranormal Olaylar

St. Petersburg’dan beş mil boyunca uzanan Obvodny Kanalının aslında başka ve çok daha uğursuz bir ismi var;  intihar kanalı. Yapay kanal 18. yüzyılın sonlarında inşa edilmeye başlandığından beri, baş ağrısı şikayeti olan inşaat işçileri, ani şiddet patlamaları ve tabii ki intiharlar da dahil olmak üzere garip olaylar kulaktan kulağa yayıldı.  İntihar girişimlerinin çoğu başarılı olsa da, kurtarılan insanlar neden suya atladıklarını bilmediklerini ya da görünmez bir gücün onları banklardan çektiğini iddia ediyorlar.

Höfði Evi, Reykjavik, İzlanda

Ho%CC%88fdi Evi 300x200 - Yaşanmış En İlginç Paranormal Olaylar

Reykjavik’in kıyısına bakan Höfði Evi, Soğuk Savaş’ın sonunda tarihi bir an olan 1986’da Ronald Regan ve Michael Gorbaçov arasında bir toplantıya ev sahipliği yapmakla ünlüdür.  Ev, Kraliçe Elizabeth, Winston Churchill ve Marlene Dietrich’in yanı sıra bir sürü İngiliz elçisi de dahil olmak üzere yıllar boyunca birçok ünlü figürü barındırdı. İlk önce “beyazlı kadını”  gören bir elçiydi, birçok kişi bu evde intihar eden bir kadın olduğunu söylüyor. Hayalet Kadın, görünüşe göre çok fazla panik ve sıkıntıya neden oldu çünkü  Büyükelçi, İngiliz Dışişleri ofisiyle görüşerek evi hemen satmaya ikna etti.

Leap Kalesi, Coolderry, İrlanda

Leap Kalesi 300x225 - Yaşanmış En İlginç Paranormal Olaylar

13. ve 15. yüzyılın arasında biraz zamanda  inşa edilen bu kale, Game of Thrones’daki Red Wedding’deki ölümlerden daha korkunç ölümler gördü. Efsaneye göre, O’Carroll klanındaki (akşam yemeğine gelen misafirlerini zehirlemeye düşkün) iktidar mücadelesi sırasında, bir üye, kalenin şapelinde kitli tutulan kardeşini—bir rahip— elindeki kılıçla öldürdü. Odaya şimdi “Kanlı Şapel” deniyor ve rahibin geceleri kiliseye uğradığı söylenir.

Fatima Olayı, Portekiz

Fatima Olayi 300x169 - Yaşanmış En İlginç Paranormal Olaylar

1900’lü yılların başında bir grup, gökyüzünde yaşanan tuhaf bir olaya tanıklık etti. Yaşanan olaya dair bazı fotoğraflar da çekildi.

Fatima Olayı adı verilen para normal vaka, üç çocuğun oyun oynarken Meryem Ana’nın ruhunu gördüğünü söylemesiyle başladı. Çocuklar, Meryem Ana’nın kendilerine doğru geldiğini ve Birinci Dünya Savaşı’nın sonuna dair kehanetlerde bulunduğunu öne sürdü. Olayın yaşandığı gün binlerce insan toplandı.

Güneş birden dans edercesine yerinden oynamaya başladı. Güneş’ten yayılan ışınlar havada yandı ve Dünya’ya doğru geldi. Olaya tanık olanlardan bazıları hiçbir şey görmediğini söylerken, bazıları da Güneş’in yandığına şahit olduklarını öne sürdü.

Gökyüzüne bakan binlerce kişi Meryem Ana’nın ruhunu görmeyi beklerken para normal olaylara şahit oldu. Olayın yaşandığı Portekiz’in Fatima kentinde yaşayanlar, dünya tarihinde toplu halde LSD tedavisi gören ilk kişiler oldu.

(Visited 213 times, 1 visits today)
Admin

Admin

Yorum Yazabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: